Masáže uvolní svaly a dodají energii

Masáže uvolní svaly a dodají energii

Masáže uvolní svaly a dodají energii
5 (100%) 3 hlasů

Zima již je definitivně za námi a mnoho z nás se probouzí k životu stejně jako medvědi vylézající ze svého brlohu. Venku již svítí sluníčko a teploty jsou také příjemné. Jak ale nastartovat zkřehlé tělo po těch měsících nicnedělání? A v čem nám pomohou masáže? Poradíme vám také jakou masáž případně vybrat.

Bolestivé svaly a klouby mohou mít různé příčiny. Nepravidelný pohyb, sedavá práce nebo naopak práce, kdy jste po celou dobu v nepřirozeném postoji. Jak ale zvládnout tyto problémy bez prášků od bolesti nebo nepříjemných injekcí? Vyzkoušejte masáže, které si s vašimi problémy hravě poradí.

Masáží můžeme nazývat jakékoliv mechanické působení na povrch našeho těla, které v nás vyvolává příjemné pocity. Dobrý masér umí vybrat ten správný postup, který přesně zacílí na bolestivá místa. Záleží především na hmatu, tlaku a části těla, kterou masér použije, ať už masíruje prsty, dlaněmi nebo lokty. Může také využít různých pomůcek, jako jsou esenciální oleje, baňky či horké kameny.

Masáže všeobecně patří mezi terapie, které nám pomohou urychlit hojení úrazu. Prokrvují a uvolňují ztuhlé svalstvo a klouby. Celkově tak zlepšují naši fyzickou kondici. Mnoho lidí také využívá relaxační masáže pro odbourání stresu, a uvolnění napětí. Tyto masáže zlepšují naši duševní aktivitu. Některé masážní centra se zabývají hlavně relaxačními masážemi. Jedním z nich je i Relax Masážní salón Praha.

Zdravotní účinky masáže

U masáže rozlišujeme tři základní účinky, kterých můžeme dosáhnout. Mechanický, biochemický a reflexní. Mechanický účinek pomáhá zlepšovat prokrvení oběhového systému. To znamená, že se odkysličená krev rychleji dostává do našeho srdce, kde se znovu okysličuje. Tím opět získává cenné živiny pro náš organismus. Napomáhá také k roztahování cév a vylučování pro tělo škodlivých látek. Díky tomu jsou masáže vhodné jako regenerační prostředek po sportovní zátěži.

Reflexní účinek je mnohými doktory a terapeuty považován za nejdůležitější. Díky správnému dráždění nervových zakončení neboli receptory, které se nacházejí v kůži, dochází k tzv. masáži orgánu. Podrážděné receptory odesílají signály do nervového centra, které pak na tyto podněty reagují a tím pozitivně ovlivňují naše vnitřní orgány.

Biochemický účinek zase pozitivně ovlivňuje povrch kůže. Díky uvolnění látek jako jsou acetylcholin a histamin, se dokážou lépe prokrvovat cévy schované pod povrchem kůže. Proto nám také masírovaná část těla během masáže zčervená.

Správně vybraná masáž je základ

Jaká je vaše první reakce, pokud se lehce poraníte či vás nějaká část těla bolí? Začnete si jí třít a masírovat. Provádíte přitom klasickou masáž, která vám pomáhá napravit ztuhlé svalstvo či bolestivé klouby. Pokud se bojíte vyzkoušet jiné masáže, bude pro vás tato masáž ideální. Není bolestivá oproti jiným technikám.

Sportovní masáž uvolní svalové napětí, zlepšuje krevní oběh a tím také pomáhá k regeneraci postižených svalů. Tato masáž je prováděna s větší razancí. Je rychlejší a mnohem intenzivnější než klasická masáž. Je proto ideální po velmi náročné fyzické zátěži. Další zajímavou metodou jsou ashiatsu masáže, které se provádí bosými nohami.

Vyzkoušejte také masáže, při kterých se využívají různé pomůcky. Při baňkování se využívá skleněných teplým vzduchem nahřátých baněk, které se přikládají na postižená místa. Ochlazováním pak vzniká podtlak. Hlavním cílem tohoto typu masáže je posílení a regenerace celého organismu.

Pokud nevíte jak často a jaké masáže podstupovat, poradí vám zkušený masér. Ten by s vámi měl prodiskutovat vás aktuální zdravotní stav a cíl, kterého chcete díky masážím dosáhnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *