Pět druhů zdravého exotického ovoce, které bychom v zimě měli zařadit do jídelníčku

Zdravé jídlo

Zatímco v létě do svého jídelníčku zařazujeme broskve, meruňky a nektarinky, v zimě bychom do svého jídelníčku měli zařadit exotické ovoce. I když se nejedná o levnou záležitost, exotické ovoce není dostupné po celý rok, proto bychom současné nabídky v obchodech měli využít. Navíc jednotlivé druhy exotického ovoce jsou velmi zdravé, v každém druhu se nachází něco jiného, jinak prospěšného. Podívejme se na pětici exotického ovoce, která by měla být zařazena do zimního jídelníčku.

1) Liči

Je to malé, narůžovělé, plné bílé, sladké dužiny. Uvnitř se ukrývá pecka a slupka svým povrchem připomíná ježka. Co je to? Je to exotické ovoce zvané liči. Liči je exotické ovoce, které k nám doputovalo z Číny. Slupka tohoto ovoce je sice tvrdá, ale snadno ji prsty rozloupneme. Tento druh exotického ovoce je plný vitaminu C, který je známý tím, že podporuje náš imunitní systém, mimo jiné pomáhá při překyselení žaludku.

2) Kumquat

Znáte ovoce jménem kumquat? Jedná se o exotické ovoce, které je velmi malé. Patří dokonce k nejmenším citrusovým plodům. I když je ale malé, je plné vápníku a vitaminu C. Ideální je při přípravě marmelád. Svou barvou se podobá pomerančům, ovšem jí se i se stopkou.

3) Karambola

Exotické ovoce zvané karambola je vynikající zdroj vitaminu C, vápníku a také železa. Nachází se v tomto ovoci také fosfor. Samotná chuť karamboly je sladkokyselá, méně výrazná, právě proto se používá jako dekorace při různých pokrmech.

4) Kaki

Dalším zajímavým ovocem v pořadí je takzvané Kaki. Jedná se o zdroj vitaminu C a A, dlouhodobá a pravidelná konzumace tohoto exotického ovoce mimo jiné snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi.

5) Granátové jablko

Granátové jablíčko je také exotické ovoce, které nyní zakoupíte takřka kdekoli. Vybírejte takové, které nemá poškozenou slupku, následně ho skladujte v lednici. Granátové jablko pomáhá snižovat krevní tlak.

Další příspěvky