Zumba – je zdravá a skvělá, ale není pro každého

Zumba – je zdravá a skvělá, ale není pro každého

Zumba – je zdravá a skvělá, ale není pro každého
4.8 (96%) 5 hlasů

Dnešním světem hýbe, a to doslova, ohromný fenomén cvičení Zumba. Zumba – to je pohyb, radost, zábava i hubnutí. Avšak pozor – ani tento druh cvičení není univerzální a vhodný pro každého.

Co je to vlastně ta zumba?

Zumba je fitness program, který kombinuje dynamickou latinsko-americkou hudbu a tance. Jde o intervalový trénink, střídají se pomalé a rychlé skladby. Zumba se velmi rychle rozšířila, protože oslovila každého kdo má rád skvělou hudbu, tanec a zábavu. Cílem tohoto intervalového tréninku je spalovat tuky a posílit celé tělo, hlavně zadek, nohy, ruce, břicho.

Pro koho zumba moc není?

Abychom jen nehaněli – každý pohyb, který přináší radost, setkání s přáteli a zlepšení fyzické kondice je dobrý. Tím Zumba jistě pro spousty lidí bez pochyby je. Ale i toto cvičení je přijatelné jen pro někoho. Pokud trpíte bolestí kolen, potažmo kloubů vůbec, máte problémy s motorikou a závratěmi nebo se vám špatně dýchá, měli byste si raději najít jiný sport, který vaše zdravotní omezení nebude více zhoršovat.
Možná se i právě vám stalo, že chodíte na Zumbu pravidelně již několik měsíců, ale nevidíte žádný úbytek tuku či zmenšení konfekční velikosti. Může to být způsobeno tím, že je vaše tepová frkvence pro spalování kalorií menší, než je prováděná zátěž při cvičení Zumby. Tím pádem si sice zlepšíte fyzičku, ale ale svou postavu nezformujete.

Obecně totiž platí, že se zvyšující se tepovou frekvencí přestává brát tělo energii z tuků a začíná brát ze sacharidové zásoby, čímž se stane to, že tukové pneumatiky vám zůstanou. Proto je vhodnější pro spalování tuků pomalejší druh cvičení, než rychlá aerobní Zumba, ketrá sice skvěle zvýší vaši trénovanost, ale pro tvarování postavy není příliš vhodná.

Při hubnutí a tvarování postavy je pohyb nezbytný. Ale druhů sportu je nepřeberné množstí. Jistě si vyberete ten vhodný pro vás, nepodléhejte pouze módním vlivům.

Zumba a zdraví i hubnutí

Jelikož správné a účinné hubnutí je o stravě a pravidelném cvičení, zumba vám bude při hubnutí velmi nápomocná. Cvičení při hubnutí většina lidí vnímá jako něco nucené – nechce se jim cvičit s činkami, sklapovačky mnoho lidí přímo nenávidí ani běh není u obézních lidí moc populární. Zumba může být řešení – je zábavná, nenáročná i pro začátečníky a výborně se při ní spalují kalorie.

Chcete-li zhubnout choďte na zumbu alespoň 2 krát v týdnu a přidejte si i další cvičení, tak abyste spolu cvičili alespoň 3-4 krát za týden. Zumbu je optimální cvičit cca 1 hodinu. Nezapomeňte na dostatečný pitný režim a vhodné oblečení. Nejlepší bude pokud si najdete parťačku na cvičení zumbu – ve dvojici jde přece hubnutí mnohem snadněji.

Ale nezapomeňte na to, že cvičení, ať už zumba nebo jiné, vám při hubnutí pomůže, ale je to jen část úspěchu. Důležitá pro úspěch hubnutí je vaše strava. Pokud ale změníte svou stravu k lepšímu a přidáte cvičení zumba, úspěch při hubnutí se brzy dostaví.

VIDEO: Ukázka tance Zumba

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *