5 důvodů, proč jíst okurky 

5 důvodů, proč jíst okurky

Zdá se vám tento druh zeleniny jako příliš omšelá varianta stravy? Podívejte se na ně jinýma očima. Co všechno obsahují a jaké zdravotní přínosy nám okurky do těla přinášejí? Budete žasnout. Proč si je pravidelně dopřát? 

Hurá na hubnutí! 

Okurka v sobě obsahuje vysoký podíl vody, která pomáhá snižovat obsah toxinů v těle. Kromě toho je tato plodina bohatá na antioxidanty a některé vitamíny, které pomáhají při hubnutí. Vitamíny A, B a K si s chutí vychutnáte, pomáhají totiž při procesu hubnutí.  

Okurky zlepšují dech 

Zapomeňte na chemické žvýkačky. Stačí si do úst vložit hřebíček a chvíli jej povalovat v ústech. Nebo si dejte okurek nakrájený na plátky a chvíli jej ponechte v dutině ústní. Okurky zde budou působit jako lapač zápachu, který produkují bakterie.  

Zácpa nemá šanci 

Zácpa patří mezi tradiční problémy lidí s nedostatkem pohybu. Jste po operaci, procházíte nemocí, při které se nemůžete hýbat, nebo jen pracujete často u počítače? Trávení a imunita spolu úzce souvisí. Je potřeba se o ně patřičně starat. Okurky pomáhají urychlovat trávení a působí preventivně proti zácpám. Navíc pomáhají tvořit zázemí pro zdravé bakterie v našich střevech.  

Živiny, kam se podíváš 

Okurky jsou skutečně bohaté na živiny. V jedné okurce naleznete hořčík, draslík, fosfor i vápník. Sacharidy a vlákninu pomocí obyčejné zeleniny dodáte do těla snadno a přirozeným způsobem. vitamíny A, C a K jsou nedílnou součástí této zdravé dobroty.  

Vaše kosti budou zdravé a pevné 

Okurky ukrývají vysoké koncentrace vitamínu K. Právě tento vitamín je potřebný pro dobrou kondici našich kostí. Tento vitamín je také potřebný pro správné vstřebávání vápníku v kostech. Když je vitamínu K v našem těle nedostatek, vede to ke zvýšení rizika vzniku osteoporózy.  

Zamilujte si okurky i vy a užívejte si benefity, které vašemu zdraví přinášejí. 

Další příspěvky