Borůvky jako superpotravina. I vaše tělo je bude milovat

Borůvky jako superpotravina. I vaše tělo je bude milovat

Když se mluví o superpotravinách, mluví se nejčastěji o potravinách se zajímavými názvy. K superpotravinám se řadí například chia semínka nebo plody goji, ale málokdo ví, že superpotravinami jsou i obyčejné druhy ovoce, které si v obchodech nekoupíte za desítky korun, ale jenom za pár kaček. Takovou obyčejně neobyčejnou superpotravinou jsou borůvky, které dnes zná opravdu každý. Borůvky rostou mnohým lidem na zahradě, ale častěji se s nimi setkáte třeba v lesích. Až na ně narazíte, ať už to bude ve volné přírodě, na zahradě nebo v obchodě, měli byste si je nasbírat do košíčku, protože vám za ně vaše tělo poděkuje.  

Borůvky v sobě ukrývají více tělu prospěšných látek než jakékoli jiné potraviny. To je odděluje od běžných potravin a díky tomu se stávají borůvky superpotravinou. Už naše babičky věděly, že borůvky nejen, že skvěle chutnají, ale také jsou pro naše tělo doslova nepostradatelné. Jsou prospěšné nejen pro srdíčko, ale také pro oči.  

Borůvky toho dokážou mnoho 

Díky obsaženým tělu prospěšným látkám borůvky pomáhají nejen srdíčku, ale také očím. Kromě toho předchází vniku kardiovaskulárních onemocnění a předchází cukrovce. Dokážou regulovat hladinu cholesterolu v krvi, působí také proti hromadění tuku v oblasti břicha (což ocení hlavně ženy, které se snaží zhubnout nebo které po zhubnutí nechtějí přibrat). 

S borůvkami se hubne takřka bez práce 

Díky obsaženým látkám borůvky zabraňují tuku, aby se ukládal v oblasti břicha. To znamená, že díky konzumaci borůvek se nebude nic ukládat do oblasti břicha, tudíž hubnutí půjde opravdu bez práce. Tuky se sice budou ukládat někam jinam, ale na druhou stranu bude naše bříško dokonale ploché.  

Samozřejmě borůvky nemusíte konzumovat jenom v syrové podobě, aby vám pomáhaly třeba s hubnutím. Borůvky mimo jiné můžete konzumovat třeba zmrzlé nebo sušené. Nebojte si z nich udělat třeba milkshake nebo jiný koktejl či smoothie.  

Další příspěvky