Chcete začít hrát tenis? Poradíme s výběrem tenisové rakety

Chcete začít hrát tenis? Poradíme s výběrem tenisové rakety

Tenis se stává v České republice poměrně atraktivním sportem. Začínají ho hrát nejen dospělí, ale kupodivu také děti, které se rázem chtějí stát profesionálními tenisty. Pokud jste se odhodlali začít tenis hrát, potřebujete k tomu správnou tenisovou raketu, bez ní to opravdu nejde.  

Tenisová raketa je základní vybavení tenisu. Je to jako kopačák ve fotbale, pálka v baseballu nebo basketbalový míč v basketu. Zkrátka to bez tenisové rakety nejde. Na trhu se však setkáte s mnohými typy a druhy tenisových raket a jakožto začátečníci si možná nebudete vědět rady, po jaké sáhnout. Abyste nestrávili nad probíráním raket své mládí, poradíme vám s výběrem tenisové rakety.  

Vždycky si vybírejte podle svého věku 

Jinou raketu bude mít dítě, jinou dospělý, jinou případně aktivně sportující senior. U dětských tenisových raket vybírejte spíše z hliníkových raket, které jsou pro začátečníky ideální. Navíc nejsou drahé, koupíte je do pěti set korun. Pokud ale chcete dítěti koupit trochu kvalitnější raketu, doporučujeme takzvanou grafitovou raketu, která nezatěžuje dětskou ruku otřesy.  

Stejně jako při výběru dětské rakety, tak při výběru tenisové rakety pro dospělé se odvíjejte i od výšky. Většina lidí sahá po sedmnáctipalcové raketě pro dítě, ale ta není vhodná pro každého. Dospělé ženy by měly mít tenisovou raketu do tří kil těžkou.  

Jste začátečník nebo pokročilý?  

Při výběru rakety hraje roli i to, jestli jste začátečníkem nebo pokročilým. Zatímco začátečníci mohou volit lehké rakety s větší hlavou, protože nemají příliš rychlé reakce a většinou se rychle unaví, pokročilí by měli vybírat spíše těžké rakety, které umí tlumit vibrace a které jsou stabilnější, trochu údernější.  

Jaké jsou hlavní parametry tenisových raket? 

Je to velikost hlavy, která se dělí do čtyř skupin. Pak to je hmotnost, která se udává vždycky bez výpletu, pak je to vyvážení tenisové rakety a v neposlední řadě její délka. 

Další příspěvky