Chcete zhubnout? Musíte vědět, jaký máte typ postavy

Chcete zhubnout? Musíte vědět, jaký máte typ postavy

Po krásné a štíhlé postavě touží snad každá žena. Ženy se svou postavou chtějí pyšnit, chtějí mít postavu, za kterou se mužské protějšky otočí. Bohužel mnozí lidé se snaží zhubnout, ale nejde jim to. Nemusí to být proto, že cvičí špatně, na vině dokonce nemusí být ani strava, kterou se snaží hlídat a korigovat. Důvodem toho, že se nehubne, je možná to, že člověk neví, jakou má postavu, jaký typ postavy má. Každá postava totiž hubne při zcela jiné fyzické aktivitě. Tak jaký typ postavy máte vy? 

Postava čili také somatotyp je důvodem, proč se nedaří člověku zhubnout. Typ našeho těla bohužel určuje i to, jestli hubneme nebo jestli naopak nehubneme. Abyste tedy zhubli, musíte vědět, jestli máte postavu ektomorfní, endomorfní nebo mezomorfní.  

Ektomorfní postava 

Ektomorfní postavu lze charakterizovat jako štíhlou a vysokou, se skutečně dlouhými končetinami. Tento typ postavy se přirovnává k postavě maratonského běžce. Jak jsme zmínili, ektomorfní postava je typ postavy s dlouhýma rukama a nohama, většinou má tato postava málo svalové hmoty a ženy mívají plochý hrudník.  

Abyste měli postavu jako lusk, vyhnout byste se měli kardio cvičením. Spíše byste měli zaměřit svou pozornost na silový trénink, aby se postava, která není zpravidla obtloustlá, zpevnila a svaly se vyrýsovaly. 

Endomorfní postava 

Co se týče endomorfní postavy, ta je většinou kulatější, hruškovitého tvaru. Pokud jste majitelem takové postavy, pravděpodobně se vám tuk ukládá spíše centrálně, tedy v oblasti trupu. Trup máte oproti nohám spíše krátký, bříško trochu vyklenuté, pas širší. Pro vás je náročnější získat skvělou postavu, po které toužíte, ale jde to, a to s aktivitou, která vede k redukci hmotnosti. Ideální je aerobní aktivita, intervalové tréninky. Odborníci doporučují zaměřit se na vícero typů cvičení, nezůstávejte jenom u jednoho.  

Mezomorfní postava 

Pak je tu ještě mezomorfní postava, tudíž postava relativně dobře stavěná, která je štíhlá. Lidé s tímto typem postavy nejlépe spalují, mají spíše úzký pas a širší ramena, méně tělesného tuku a mohou tak snadno získat svaly. Pro ně jsou vhodné hlavně kardio tréninky nebo silové tréninky.  

Další příspěvky