Chcete zrychlit metabolismus? Zaměřte se na pitný režim

Zaměřte se na pitný režim

Když zrychlíte metabolismus, dočkáte se rychlejšího hubnutí. Toho je si vědoma drtivá spousta z nás, která moc dobře ví, že právě díky rychlému metabolismu docílí své vysněné štíhlé postavy. V současné době bohužel lidé nevědí, jak svůj metabolismus zrychlit. Pokud se nehýbete pravidelně, pokud jen takzvaně “válíte šunky”, metabolismus je rapidně zpomalen a musíte se ho pokusit zrychlit. S tím pomůže pitný režim, který dopomůže ke štíhlé linii.

Na úvod je třeba říct, co to vůbec metabolismus je. Mnozí lidé znají toto slovo, ovšem málokdo ví, co to metabolismus vlastně je. Jedná se o hodnotu, která určuje, kolik energie se vyžaduje k tomu, aby naše tělo fungovalo normálně i bez práce a aktivit. Tuto energii spotřebovávají orgány, a tím zajišťují všechny životní funkce.

Jenže jak se metabolismus projevuje na postavě? Obecně platí, že čím je bazální metabolismus vyšší, tím jsme štíhlejší a zdravější.

Na čem všem se metabolismus podílí?

Metabolismus ovlivňuje mnoho. Je skutečně nutné ho udržovat v přiměřené rychlosti. Metabolismus se například projevuje na našich svalech. Čím více svalů máme, tím lépe. A jelikož jsou svaly tvořeny vodou, a to konkrétně se sedmdesáti procent, metabolismus můžeme zvýšit nejen tím, že začneme cvičit a pravidelně se hýbat, ale také tím, že budeme dodržovat pitný režim.

Dodržovat pitný režim – to není jen fráze, kterou neustále opakujeme dokola. Dodržovat pitný režim je důležité, voda z našeho těla odvádí všechny odpadní látky, dokonce chladí svaly při zátěži, proto doplňovat ji neustále je naše povinnost. A díky ní se nám také zrychlí metabolismus.

Jak moc nám voda pomůže při zrychlování metabolismu?

Ptáte se, jak moc nám voda pomůže při zrychlování metabolismu? Pokud vypijeme navíc sklenici vody, zvýšíme spalování energie o 300 kJ. Nutné je poznamenat, že je možné vzít si vodu i z nápojů, nikoli jen z vody obyčejné nebo z vody s citronem.

Další příspěvky