Chyby, kterých se dopouštíme při plavání 

Chyby, kterých se dopouštíme při plavání

Plavání se stalo jedním z nejoblíbenějších sportů, čemuž se nemůžeme divit. Tento sport si získal jedince především tím, že ho umíme tak nějak od malička a že se při něm zapojují všechny svaly v těle. Pokud tedy chcete zhubnout a zároveň tím trochu ušetřit klouby, na které nebude vaše celá váha dopadat, je toto ideální cesta. Jen si tedy dejte pozor na několik chyb, které by mohly výsledný efekt pořádně zhatit. 

Rozcvička na začátku i na konci 

Prakticky při každí sportovní aktivitě se zapomíná na jednu důležitou věc, a tou je rozcvička. Lidé na ni zapomínají před sportem i po něm, což se následně projevuje bolestí končetin i mnoha nepříjemnými úrazy. Proto stejně jako před během, tak i před plaváním se alespoň trochu protáhněte. A to samé poté udělejte ve chvíli, kdy bazén opustíte. 

Při rozcvičce před plaváním se klade důraz především na krk, ruce a nohy, také myslete i na střed těla.  

Nezapomínejte pít 

A tím opravdu nemyslíme to, že si sem tam loknete vody z bazénu. To ne. Dodržovat pitný režim musíte denně, a to platí zejména pro dny, které strávíte v plaveckém bazénu.  

Mnozí sportovci mají tendenci pít až ve chvíli, kdy se začnou potit. Jenže při plavání se viditelně nepotíte, což vede k tomu, že většina lidí na to zapomíná. Pití tekutin je při plavání ale stejně důležité jako při jiných sportovních aktivitách, i když pot nejde na první pohled vidět. Dejte si na to pozor a předcházejte dehydrataci. 

Neplavte s hlavou jako pejsek 

Mezi vůbec nejpoužívanější plavecké styly patří styl prsa. Mluvíme totiž o nejméně náročném plaveckém stylu, který však většina lidí plave špatně. Mnozí plavou jako pejsek nebo na styl „paní radové” čili s hlavou nepřirozeně vysoko nad hladinou. Tím si však velice škodíme, tedy škodíme především naší krční páteři. 

Další příspěvky