Dieta pět ku dvěma ohromuje svými přirozenými výsledky 

Dieta pět ku dvěma ohromuje svými přirozenými výsledky

Už jste slyšeli o dietě pět ku dvěma? Tato zajímavá dieta je podle jejího zakladatele, Michaela Mosleyho, doslova životním stylem. Oblíbíte si ji také?  

Pět dní jíte normálně 

Lékař a publicista Michael Mosley se zasadil o vznik i popularizaci dietní metody pět ku dvěma. Právě on si stojí za svým názorem, že tato dieta se lidem stane vítanou změnou a doslova milovaným životním stylem. Během této zajímavé diety vždy pracujete s jedním týdnem. Tento výchozí bod je základem pro všechno snažení. Pět dnů v týdnu, dle svého uvážení, jíte běžné potraviny a konzumujete tolik jídla, kolik potřebujete.  

Dva dny snížíte počet kalorií na minimum 

A dva dny v týdnu omezíte počet doporučených přijímaných kalorií na jednu čtvrtinu. Dospělí by měli konzumovat maximálně 500 až 600 kcal za den. Tato hladina zajistí, abyste nehladověli, zároveň se ale nebudete přejídat a zásobovat své tělo nezdravou stravou.  

Tyto dva dny v týdnu, po které budete přijímat nízký počet kalorií, se ale nesmí vyskytnout za sebou. To už by v organismu nastartovalo proces hladovění a účinek diety by nebyl tak efektivní. Je tedy potřeba, aby mezi dny půstu byly vždy také dny, kdy přijímáte dostatek kalorií.  

Zkoumaný vzorek lidí zhubnul během 3 měsíců 

Aby byla metoda představena také odborné veřejnosti, výzkumný tým pozoroval vzorek lidí. Bylo zjištěno, že během tří měsíců v průměru zhubli pět kilo. Nikdo z nich přitom neuváděl, že by dietou trpěl. Navíc nedošlo k úbytku svalové hmoty, která je pro nás vždy důležitá a směrodatná. Daný vzorek lidí se během doby, kdy byl pozorován, nijak neúčastnil na sportovních aktivitách. Očekává se, že kdyby se lidé během výzkumu věnovali sportu a pohybu, výsledek by byl ještě lepší.  

Metoda pět ku dvěma tak představuje možnost, jak si může naše tělo odpočinout od přemíry kalorií a zátěže. 

Další příspěvky