Efektivní tipy, jak rychle zhubnout 

Efektivní tipy, jak rychle zhubnout

Zhubnout do plavek je cílem nejedné ženy (a ostatně nejen ženy). A jelikož se léto blíží sedmimílovými kroky, pojďme si zmínit efektivní tipy, které nám pomůžou shodit poslední kilogramy.  

Už žádné staré zajeté koleje 

Prvním krokem k vysněné postavě je především zajet do zbrusu nových kolejí čili se zbavte starých zajetých stereotypů. I když se vám možná do nějakých změn příliš nechce, změny jsou v tomto případě zapotřebí. Pokud toužíte po něčem novém, nemůžete dělat pořád to stejné a staré dokola, to je logická úměra.  

Obecně platí absence stereotypu i v případě sportu. Pokud máte ve zvyku každé ráno běhat, snažte se tento sport trochu obměnit. Co třeba HIIT cvičení? To se vám nejeví jako dobrý nápad? Podle nás to bude skvělá změna! 

Už žádný cukr 

Není tajemstvím, že cukr je zabijákem štíhlé figury. A i když se člověk zbavuje velice těžce oblíbených sladkostí, pokud touží po hubené postavě, měl by se každodenní příjem cukrovinek alespoň pořádně omezit.  

I když cukr je zdrojem rychlé energie, nahraďte ho přírodnějšími či ne tolik postavu ničícími alternativami.  

Proteiny jsou klíčem k úspěchu 

Stejně tak se zajímejte o to, z čeho je tvořená vaše každodenní strava. Prakticky v každém jídle dne by se měly nacházet proteiny. Mluvíme o nejlepších živinách, které urychlují hubnutí. I když se tato zásada jeví jako v rozporu se zajetými pravidly, je tomu opravdu tak.  

Proteiny na rozdíl od sacharidů, se kterými je dobré při hubnutí taky šetřit, zasytí na delší dobu, navíc jsou nezbytné pro tvorbu a regeneraci svalů. Dodávat je můžete nejen prostřednictvím stravy, ale i různých doplňků nebo proteinových nápojů.  

Další tipy, jak zhubnout 

  • Zařaďte do jídelníčku listovou zeleninu. 
  • Snažte se co nejvíce se hýbat. 
  • Omezte příjem alkoholu. 

Další příspěvky