Ester Ledecká jako ikona českého sportu

Ester Ledecká jako ikona českého sportu

Toužíte být profesionálním sportovcem a chcete se radovat z úspěchů? V tom případě na sobě musíte pracovat, protože jinak se nic velkého nestane. Stejně jako podnikatelé mají své idoly, tak i sportovci mají idoly, ke kterým vzhlíží. Letos se jedním z idolů stala i fantastická Ester Ledecká, která se letos stala první Češkou, které se podařilo získat dvě zlaté medaile na jedněch olympijských hrách, a to ještě ve dvou odlišných disciplínách. Díky tomuto úspěchu se stala obrovským idolem a vzorem pro mnohé začínající sportovce. Opět všem ukázala, že se mohou dít i nemožné věci, pokud v ně věříte.

Jak jsme zmínili, Ester Ledeckou dnes můžete znát především díky jejímu letošnímu triumfu na olympijských hrách, jež se letos konaly v Pchjongčchangu. Se dvěma zlatými medailemi rozhodně nepočítala, ovšem díky tomu neplánování to bylo ještě větší překvapení a ještě větší úspěch.

I když už uplynulo pár měsíců od posledních olympijských her, o Ester Ledecké se něco vědět přece může. Každému jenom prospěje, když se dozví něco o jedné z našich nejlepších sportovkyň.

Jaký je její osobní život?

Ester Ledecká se narodila do rodiny sportovců a umělců. Její tatínek je známý hudebník a skladatel Janek Ledecký, její dědeček je známý hokejista Jan Klapáč. Jednoho dne bude významnou osobností i její bratr, který se v současné době věnuje umění, konkrétně výtvarnictví.

Dalo by se říct, že její život není ničím jiný od životů ostatních lidí. Jediným rozdílem je to, že nechodila na základní školu, ale učila se doma. Poté úspěšně maturovala a přihlásila se na Vysokou školu finanční a správní marketingové komunikace. Díky tomu získala ocenění, a to cenu Matteo Baugmartena, která se uděluje nadaným sportovcům, kteří dokážou skloubit sport a školu.

Její profesní život

K jejím největším úspěchům se řadí zmiňované medaile, které získala na letošních olympijských hrách. Je však nutné říct, v jakých disciplínách medaile získala. Medaile získala v jejím oblíbeném snowboardingu (s touto medailí počítala, věřila si) a další putovala z alpského lyžování, a to bylo obrovským překvapením.

Další příspěvky