Hubneme díky potravinám. Které nastartují metabolismus?

Hubneme díky potravinám. Které nastartují metabolismus?

Chci zhubnout – to je věta, která se mnohým lidem honí v hlavě po celý dlouhý rok. Zatímco někteří se snaží pravidelně sportovat, jiní sází na nejrůznější diety, které ale spíše ruinují naše zdraví. To nejlepší, co však pro hubnutí můžeme udělat, je pozměnit náš jídelníček. Stačí, když nezdravé potraviny nahradíme zdravějšími alternativami a když do jídelníčku přidáme potraviny, které umí nastartovat náš metabolismus. Rychlý metabolismus je při hubnutí důležitý, protože jen rychlý metabolismus slibuje rychlé shazování nechtěných kalorií.  

Celer 

Jednou potravinou, která napomáhá hubnutí, respektive díky které spálíme víc, než dokážeme sníst, je celer. Ten obvykle házíme do polévek, ale jenom málokdo jej jí, a to je velká škoda. Odborníci doporučují tuto zeleninu kombinovat s jinými potravinami, protože v celeru se bohužel nenachází všechny tělu potřebné vitaminy a minerály.  

Avokádo 

Avokádo je jednoznačně tou nejvíce fotogenickou potravinou. A dnes se jedná o nadmíru oblíbenou surovinu, se kterou se hojně setkáváte na sociálních sítích. Věděli jste ale, že avokádo umí podpořit i hubnutí? Zrychluje metabolismus člověka a kromě toho také snižuje riziko srdečních onemocnění, snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi a umí zabránit i vzniku mrtvice, která je strašákem ve skříni nejednoho z nás.  

Grapefruit 

I mnohé citrusy podporují hubnutí a grapefruit je jedním z nich. O grepech se to však dávno ví. Mnohé celebrity se pouští do takzvaných grepových diet, které se skládají jenom z tohoto citrusu. My však doporučujeme grep přidat jenom do svého jídelníčku, jídelníček by se jenom z této potraviny rozhodně neměl skládat. Přidávejte si ho třeba do ovocných salátů či na ovocnou mísu, kterou jste si udělali k snídani. A pokud je pro vás moc kyselý, trošku si ho pocukrujte. Jeho chuť se pak zcela změní.  

Další příspěvky