Jak vybrat správné sportovní legíny

Jak vybrat správné sportovní legíny

Vybrat si ideální a správné legíny pro sportování, to není nic lehkého. Řada lidí si říká, že legíny jsou jen další kousek oblečení, který si můžeme vybrat takřka bezhlavě, ale ten, kdo sportuje, ví, že výběr správného oblečení je základem každého sportu. A tak byste neměli výběr sportovních legín podceňovat. Abyste nešlápli při výběru legín vedle, prozraďme si několik rad a tipů, jak si sportovní legíny vybrat, abychom toho nelitovali.  

Mezi ženami jsou legíny naprosto nejoblíbenějším kouskem oblečení. Důvodem toho je především pohodlnost, funkčnost a často také plná přizpůsobivost. Zatímco v minulosti se nosily jedny legíny jak na sport, tak také na normální nošení, dnes už se legíny vyrábí v tolika provedeních, že lze s čistým svědomím vybrat legíny, které jsou určeny na sport a které naopak mají mít jiný účel.  

Abyste si vybrali sportovní legíny přesně takové, jaké vám padnou a jakých nebudete litovat, víme, na co klást důraz.  

Správná velikost 

Obrovskou roli hraje správná velikost. Pokud vám legíny budou padat, je to špatně. Stejně tak je špatně, když vám legíny budou malé a budou vás táhnout, tlačit nebo škrtit. Legíny jsou problematické v tom, že jejich správnou velikost jenom velice špatně odhadnete. Přece jenom jsou elastické a jejich vzhled často klame, když je nemáte na sobě. Abyste si vybrali správnou velikost, měli byste si legíny vyzkoušet.  

Legíny musí mít správné zakončení 

Většina žen se nedívá na zakončení legín, a to je bohužel chyba. Zakončení legín je velice podstatné a sledovat ho opravdu musíte. V pase byste měli dát přednost širší gumě, to stejné platí i u nohavic. Pokud budou mít legíny pevné zakončení, legíny se nebudou nijak vyhrnovat a zároveň budou stále držet tam, kde držet mají, ať už budete vykonávat jakoukoli pohybovou aktivitu. 

Další příspěvky