Jaké bylinky nám pomůžou zhubnout?

Jaké bylinky pomáhají zhubnout

V poslední době se většina lidí zajímá o to, jak by mohli efektivně a účinně zhubnout. Pokud i vy se zajímáte o hubnutí, měli byste sáhnout po bylinkách, protože právě ty vám pomohou zhubnout. Mnoho lidí si jistě klepe na čelo, vždyť bylinky jsou maximálně proti nemocem, ale není to tak. Skutečně pomáhají i zhubnout, pokud víte, kterou máte konzumovat. Představme si proto takové  bylinky, které rychle bojují s nadbytečnými kily.

• kontryhel

Tuto bylinku jistě znáte, má velmi uklidňující účinek. Působí příznivě hlavně na naše zažívací ústrojí. Pro velký efekt se doporučuje pravidelně pít dva hrníčky čaje denně, a to zhruba čtrnáct dnů. Poté si dejte tři dny přestávku, ať se vaše tělo zase uklidní a odpočine si. Kontryhel vám vyčistí tělo od nepříjemných a tělu škodlivých látek, což je při hubnutí důležité.

• guarana

Tuto rostlinu možná neznáte tak dobře jako kontryhel. Jedná se o rostlinku, která pochází z Jižní Ameriky. Její blahodárný účinek tkví hlavně v postupně uvolňovaném kofeinu, který tak nabudí a stimuluje náš metabolismus. Intenzivnější fyzické výkony jsou tak díky němu zaručeny. Doporučuje se užívat před tréninkem nebo před jakoukoliv jinou fyzickou námahou. Podle všeho by měla tato bylinka pomáhat i při únavě nebo při vyčerpání, měla by snižovat chuť k jídlu a měla by snižovat hladinu špatného cholesterolu.

• ostropestřec mariánský

Ostropestřce určitě moc dobře znáte. Tato bylinka se používá hlavně k čištění organismu. Pozitivně funguje na funkci jater a bojuje proti únavě, což se během zimy hodí. K hubnutí však pomáhá právě díky pročišťování. Je všeobecně známo, že tělo, které je plné odpadních látek, nehubne efektivně, proto je zapotřebí tělo nejdříve očistit. Abyste se však vyhnuli různým detoxikačním kůrám, raději soustřeďte svou pozornost na pití tohoto bylinkového čaje, který je pro vaše tělo bezpečnější.

Další příspěvky