Jaké jsou nejlepší trasy k cyklistice?

trasy k cyklistice

Outdoorové sporty jsou v poslední době velice oblíbené. Mezi takové outdorové sporty se řadí například horolezectví, turistika, ale také cyklistika. A právě cyklistika se stala v posledních letech velice vyhledávaná. Asi je to proto, že byla otevřena řada skvělých cyklostezek, které vedou k těm nejrůznějším místům u nás. Sport se tak lehce spojí i s poznáváním našeho krásného českého okolí.

Nicméně je nutné podotknout, že pokud i vy milujete sport, rozhodně byste si měli koupit cyklistické oblečení, protože právě to vám ulehčí jízdu jako takovou. Pokud si totiž obléknete to první, co uvidíte, většinou je to tričko, po nějž se dostane vítr, který bude řádně zpomalovat vaši jízdu. Jízda na kole tak bude mnohem náročnější a namáhavější a na kolo jako takové se vám už v budoucnu nebude zrovna chtít. Proto si nezkazte takový skvělý požitek z tohoto sportu tím, že si vezmete nevhodné oblečení.

Oblečení pro cyklistiku by mělo být hlavně upnuté a těsné – najdete ho však v jakýchkoli obchodech se sportovní výbavou či se sportovním oblečením.

Jaké cyklistické trasy jsou ty nejlepší na víkendové výlety?

Samozřejmě takových cyklistických tras je v České republice habaděj, ovšem některé patří k takovým jasným favoritům, po nichž byste se měli projet. Jedná se například o Bikepark Ještěd. Ještěd je velice oblíbený pro turistiku, proto ho jednoho dne spojte i s cyklistikou. Nahoru můžete pohodlně vyjet pomocí lanovky Skalka a dolů si pak adrenalinově sjeďte na svém vlastním či půjčeném kole.

I Valašsko má co nabídnout!

Samozřejmě, i když bydlíte nebo aktuálně jste na Valašsku, ani zde není o cyklistické trasy nouze. Oblíbený je tu hlavně Bike resort Valašsko, díky kterému i ze sedátka kola poznáte nejhezčí místo v České republice. Projedete se kolem nezaměnitelně krásné přírody a kochat se po celou cestu budete jedinečnými výhledy, které jen tak někde neuvidíte.

Další příspěvky