Jaké ovoce je nejen prospěšné pro zdraví, ale i na hubnutí?

Jaké ovoce je prospěšné pro zdraví a hubnutí

Bacily a viry na nás číhají na každém rohu. Jenom málokdo jim dokáže odolat. Většinou se nemocem i nachlazením vyvaruje ten, kdo pravidelně sportuje, je otužený a jí hodně ovoce a zeleniny. Hlavně ovoce v sobě má látky, které podporují náš imunitní systém. Vezměme si třeba takové tropické kaki. To dokonale podporuje náš imunitní systém a dokonce má i jiné další účinky na naše zdraví. Existuje však mnoho dalších druhů ovoce, které mají nejen blahodárné účinky na naše zdraví, ale taky nám pomáhají zhubnout. Pojďme si je proto představit.

Před vánočními svátky by chtěl alespoň trochu zhubnout snad každý. Je to proto, abychom se pak během Vánoc mohli dobře nadlábnout. Během vánočních svátků už zpravidla nabíráme kilo po kile, proto bychom měli do Vánoc trochu zhubnout, ať to přibrání nejde tak vidět. A k tomu nám může dopomoct právě ovoce, které zároveň bude blahodárně působit na naše zdraví.

Hlavně cizokrajné, tedy tropické ovoce má v sobě mnoho látek, které pomáhají zhubnout. I toto ovoce má v sobě látky, které posilují zdraví, proto nejlepší volbou je právě tropika. Pojďme si pár takových druhů ovoce představit.

• ananas

Jistě znáte ananas. Ten díky svým látkám zrychluje metabolismus a rychleji s ním hubneme. Kromě toho však obsahuje velké množství vitaminu E a B12. Pro zdraví i hubnutí je prospěšný tak, že má detoxikační účinky, odvádí přebytečnou vodu z našeho těla a upravuje střevní prostředí. Ovšem nesmí se jíst kompotovaný!

• granátové jablko

Antioxidant v podobě ovoce je rozhodně granátové jablko. Jedná se o zdravou bombu, která blahodárně působí na náš trávicí systém. Obsahuje i velké množství vitaminu C, který nám významně posiluje naši imunitu. Kromě toho má v sobě hodně sodíku a vitaminu B.

• kaki

Toto ovoce jsme si tu již zmiňovali – jedná se o ovoce, které se nazývá „kaki“ a které vypadá jako nažloutlé či oranžové rajče. Je to však bojovník s kily navíc, který nám mimochodem i geniálně prospívá. Je to velký zdroj vitaminu A, ale taky v sobě obsahuje fosfor, hořčík a taky vlákninu. Povzbuzuje imunitní systém a taky pomáhá při únavě, při stresových situacích a taky při nervozitě.

Další příspěvky