Jaké potraviny v sobě obsahují cukr, aniž bychom si to uvědomovali?

Jaké potraviny v sobě obsahují cukr, aniž bychom si to uvědomovali?

Pokud se snažíte aktivně zhubnout nebo se alespoň snažíte zdravěji jíst, pravděpodobně se vyhýbáte potravinám, které v sobě ukrývají cukr. Děláte jenom dobře, přece jenom cukr není zrovna zdravý a při hubnutí je to doslova tabu. Bohužel se cukr ukrývá i v takových potravinách, v jakých bychom to sami netušili. Abyste se však cukru opravdu stoprocentně vyvarovali, prozradíme vám několik potravin, v nichž na vás taktéž cukr číhá, i když jste si to do nynějška neuvědomovali.  

Cereálie 

Co si asi dám na snídani? To je otázka, kterou si dnes a denně pokládá nejeden z nás. Zatímco někteří si udělají vajíčka na pánvi se zeleninou, jiní sáhnou po cereáliích. Právě cereálie však nejsou dobrá volba. Obsahují totiž obrovské množství cukru, i když si to popravdě ani neuvědomujeme. Samozřejmě je něco jiného si vlastní granolu umíchat doma, kdy přesně víte, co do ní přidáváte, ale je něco jiného si cereálie koupit. Abyste se vyhnuli zbytečnému přísunu cukrů, vždycky si raději přečtěte složení, a to ideálně v obchodech, než si ne zrovna nejlevnější cereálie koupíte.  

Müsli tyčinky 

Patří k vašim oblíbeným svačinkám müsli tyčinky? Bohužel s nimi je to velice podobné jako se zmiňovanými cereáliemi. I v müsli tyčinkách se toho skrývá opravdu mnoho, cukry najdeme v této rádoby zdravé potravině taky. Opět platí, že buď si začněte vyrábět tyčinky doma, nebo si čtěte jejich složení, které bude v mnoha případech pro vás velkým překvapením.  

Zálivky 

Salát bez zálivky není salát. Na jednotlivé zálivky si však dejte pozor. I když byste to netušili, i v zálivkách se nachází hromada cukru, který do svého těla dostat nechcete, abyste nepřibrali. I v tomto případě platí, že je nejlepší si zálivku vytvořit doma, abyste věděli, co všechno do ní přidáváte. Největší pozor si dávejte hlavně na zálivky, které si kupujete už připravené v obchodech. Složení vám o jednotlivých zálivkách mnoho řekne.  

Další příspěvky