Jaký terén a jaká obuv je pro běh vhodná?

Terén a obuv pro běh

Jelikož je venku konečně krásně, byla by škoda, kdybychom seděli doma. Raději bychom mohli vykonávat nějaký sport, který nám dokonale prospěje. Každý člověk by se měl hýbat, zejména ten, kdo má sedavou a nijak na pohyb náročnou práci. Mnozí lidé však nechodí sportovat z toho důvodu, že si myslí, že je to drahá aktivita, ale není to tak úplně pravda. Existují totiž sporty, které můžete dělat zcela zdarma a kdykoliv se vám chce. Například takový běh.

V současné době je běh velice oblíbený. Je to sport, který si zamiluje kdekdo, zejména ženy si ho oblíbily, protože zjistily, že se při něm dokonale hubne. Pokud toužíte po zhubnutí, běh je pro vás ideální. Zejména nyní před plavkovou sezonou by se vám jistě shození několika kil hodilo.

Kromě toho je však běh i zdravý. Mnoho lidí říká, že zatěžuje klouby a svaly, ale není to opět tak úplně pravda. Důležitá je při běhu především obuv. Dokonce je obuv důležitější než terén, po kterém běháte.

Jakou obuv při běhu volit?

Obuv je jakýmsi tlumičem nárazu. Důležité je, aby obuv měla vyvýšenou podrážku, na nic jiného se dívat nemusíte. Ostatnímu se tělo přizpůsobí. Jestli si koupíte měkkou obuv, při běhu budou vaši svaly zatnuté. Jestli byste sáhli po pevné obuvi s tvrdou podrážkou, svaly během běhu budou uvolněnější.

Každý člověk si musí přijít sám na to, jaká obuv mu při běhu vyhovuje. Stejně tak každý si přijde na to, jaký terén je pro něj ideální.

Jaký terén volit?

Není pravda, že silnice je pro klouby namáhavější a že je huntuje. Opět se s povrchem, po kterém běháte, dokáže tělo ztotožnit. Pokud běháte po silnici, tedy po tvrdém povrchu, vaše svaly budou uvolněnější. Jestli se však rozhodnete pro měkký, neupravený lesní terén, svaly na to budou reagovat tak, že zatnou.

Opět platí, že si musíte najít vy ten správný terén, který vám vyhovuje.

Další příspěvky