Jídelníček plný rostlin a potravin, které prospívají zdraví

Jídelníček plný rostlin a potravin, které prospívají zdraví

Jak by měl vypadat ideální jídelníček? Jídelníček by měl obsahovat hlavně vyváženou, pestrou a také zdravou a na živiny bohatou stravu, kterou budete konzumovat v pravidelných intervalech. Abyste měli jídelníček opravdu bohatý na živiny, doporučujeme vám zařadit do jídelníčku několik rostlin a potravin, které mají na naše tělo a na naše zdraví blahodárný vliv. Víte, jaké potraviny a rostliny to jsou? 

Většina lidí si myslí, že jen bylinky jsou to, co má na tělo a zdraví pozitivní účinky? Ale není to tak. Sice je třeba kopřiva skvělá, dokáže pročistit krev nebo se s ní léčí záněty močových cest, ale není to jediná rostlina, která dokáže s naším tělem zázraky. Třeba taková bazalka je skvělá, dokáže ulevit od bolesti kloubů a zad, také ulevuje od špatného trávení a pomáhá při nemocech kůže. A co dál? Jaká další potravina či rostlina by měla mít místo v jídelníčku? 

Rozchodnice růžová 

Znáte rostlinu jménem rozchodnice růžová? Jedná se o rostlinu, která pochází z východní Sibiře. Její vůně se velice podobá vůni růžového oleje, možná proto se jí také říká “rosea”. Dokáže působit proti stresu, depresi, také reguluje srdeční rytmus a podporuje funkce srdečního svalu. A taky zlepšuje imunitní systém člověka. 

Pupečník asijský 

Rostlina, která má poměrně vtipný název, ale která má zároveň pozitivní vliv na lidské zdraví, je pupečník asijský, který se nejčastěji podává ve formě čaje s medem. Ideální bude tedy třeba k snídani. Dokáže posílit imunitní systém, posiluje a uklidňuje nervy, také je protizánětlivý a mimo jiné zlepšuje krevní oběh. Často se používá k léčení revmatismu nebo astmatu.  

Šafrán indický 

Do svých jídel se nebojte přidávat také šafrán indický, což je koření, které můžete znát i pod názvem “kurkuma”. Právě kurkuma podporuje funkci jater, používá se také k léčbě jaterních obtíží, mimo jiné dokáže potlačit vývoj rakovinných buněk.  

Další příspěvky