Toto jsou zásady zdravého stravování

Zásady zdravého stravování

Na své stravování bychom měli skutečně velice dbát. Mnoho žen si například neustále stěžuje, že nemůže zhubnout. Ženy často tvrdí, že cvičí od rána do večera, ale pokud do toho zdravě nejí, cvičení jako kdyby nebylo. Ne nadarmo se říká, že osmdesát procent úspěchu je v jídle. Jestliže chcete zhubnout, nejdříve upravte svůj jídelníček, teprve potom začněte pravidelně cvičit. Nemusíte se bát, že by zdravé stravování přinášelo nějaká omezení – to nikoliv. Jen to chce provést trochu změn a řídit se zásadami zdravého stravování, které doporučujeme naučit se nazpaměť.

Těch zásad o zdravém stravování není mnoho. Většinu z nich určitě víte a znáte, ale je dobré si tyto zásady připomenout a je třeba je mít stále na paměti.

Nepřejídejte se

Důležité je, abyste se nepřejídali. Přejídání je největší protivník zdravého stravování. Porce si naložte jenom přiměřeně, klidně si své jídlo važte – stačí sníst jenom takovou porci, v níž se nachází všechny potřebné živiny. Ze začátku byste měli omezit jedení v restauracích, protože právě zde se podávají většinou velké porce, díky kterým se nacpete k prasknutí.

Stop alkoholu

Alkohol hubnutí rozhodně neprospívá. Pokud milujete páteční nebo sobotní mejdany, měli byste se jim co nejvíce vyvarovat. Povolené je maximálně víno, a to jenom deci, když už to musí být, nebo light pivo.

Jezte pomalu

Základem zdravého stravování je jezení pomalu. Nebuďte zbrklí, své jídlo si poctivě vychutnejte. Navíc když budete jíst pomalu, budete rychleji nasycení. Budete-li jíst rychle, rychle vám následně vytráví a budete mít dříve hlad.

Snídejte

Důležitým bodem zdravého stravování je snídaně. Snídaně je základ dne – to je moudro, které je známé snad už od pravěku. Skutečně snídejte, a to vyváženě, pestře a hlavně kvalitně. Pokud jste doposud na snídaně nebyli zvyklí, nemusíte se začít hned přejídat. Klidně začněte ovocem a vodou s citronem, později přidávejte müsli s jogurtem či něco podobného.

Další příspěvky