Káva dehydratuje, raději ji nahraďte

Káva dehydratuje, raději ji nahraďte

Jaký je váš každodenní ranní rituál? Pravděpodobně je to uvaření kávy – to je rituál nejednoho člověka. I když si však řada lidí kávu každý den vaří, málokdo si uvědomuje, že káva dehydratuje lidský organismus (pokud není tedy pitá zároveň se sklenkou vody). Zejména člověk, který zrovna nedodržuje pitný režim, by si měl uvědomit, že je čas kávu nahradit. Pokud nepije hodně vody, ještě se navíc dehydratuje kávou, jeho organismus mu to dá později nemile “sežrat”. Kávu však lze nahradit něčím, co taky dodá energii.  

Existuje opravdu mnoho alternativ ke kávě, zmiňme si však méně známé alternativy, které jsou opravdu fantastickou náhražkou zmiňovaného kofeinového nápoje.  

Znáte houbu cordyceps? 

Možná jste o ní doposud neslyšeli, možná ji moc dobře znáte – řeč je o houbě cordyceps, která je často využívána k léčba nemocí. Už dlouhá staletí patří k zázrakům tradiční čínské medicíny, slouží třeba jako podpora jater. Jedná se o houbu, která toho v sobě obsahuje opravdu mnoho. Obsahuje třeba železo, vápník, také fosfor nebo hořčík a mimo jiné i vitamin B12. Dokáže regenerovat orgasnimus, který může být z důvodu nemoci vyčerpaný, také pomáhá posilovat imunitní systém a je dokonalou náhražkou kávy.  

Bazalka je elixír života 

I když bazalku používáme hlavně do těstovin, je třeba konstatovat, že je to náhražka kávy. Říká se jí elixír života, dokáže posílit unavený organismus, dokonce dodá daleko více energie než zmiňovaná káva. Pomáhá psychice, když je na řadě náročné období, také je to velice cenný antioxidant, jenž dokáže ochránit organismus před ozařováním. Ideální bude, když si z bazalky uvaříte třeba čaj. Uleví vám i od nachlazení.  

Znáte ašvagandu? 

Ašvaganda je třetí náhražkou kávy v pořadí. Jedná se o velice prospěšnou věc, která podporuje obranyschopnost člověka, také má antioxidační účinky, zvyšuje vitalitu člověka a mimo jiné zbavuje tělo nebezpečných toxinů.  

Další příspěvky