Ketodieta je trend dnešní doby. Jaké má výhody a nevýhody?

Ketodieta je trend dnešní doby. Jaké má výhody a nevýhody?

Revoluční stravování, které je doporučované nejedním odborníkem. I tak lze popsat ketodietu – trend dnešní doby, který slibuje rychlý úbytek na váze. To je ostatně jedna z předních výhod nového způsobu stravování, při kterém se pozornost upíná na bílkoviny, a naopak se odpoutává od sacharidů a tuků. Úkolem je totiž donutit tělo brát energii z tuků, a ne ze sacharidů, jak je tomu běžně. 

Ketodieta se drží pouze tři týdny 

Oproti jiným dietním programům nebo způsobům stravování je ketodieta záležitostí tří týdnů. To však neznamená, že poté sklouznete do dřívější fáze. Platí, že v režimu lepšího stravování jedete dál. Přecházíte do takzvané stabilizační fáze, kdy se příjem sacharidů začíná postupně navyšovat. V této části je hlavním úkolem udržet dosaženou hmotnost.  

Aby se minimalizovalo riziko jojo efektu, není vhodné automaticky ihned po třech týdnech zasadit do jídelníčku potraviny, které se konzumovali před zahájením dietního programu.  

Jaké jsou výhody ketodiety? 

Zmiňovaný rychlejší úbytek je pouze jen jedním benefitem na seznamu výhod ketodiety. Kromě toho umí tlumit pocit hladu a zmírňovat chuť na sladké, také zachovává svalovou tkáň a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.  

Na rozdíl od mnoha jiných dietních programů lze ketodietu přizpůsobit dle svých preferencí. V potaz se tedy berou různá stravovací omezení čili pokud jste veganem nebo vegetariánem, váš jídelníček bude postrádat maso.  

Jaké jsou nevýhody ketodiety? 

Co se týče nevýhod, bohužel i na tomto seznamu najdeme pár položek. Ketodieta bohužel není vhodná pro lidi trpící cukrovkou či jedince, které trápí onemocnění krve a ledvin.  

V případě, že se do ketodiety pustíte, musíte mít opravdu silnou vůli. Ve chvíli, kdy pozřete nepovolenou potravinu dochází k nabourání celého programu a musí se začít od začátku. 

Další příspěvky