Křečové žíly a bércové vředy – všechno se dá řešit

krecove zily

Všimli jste si, že vám během dne otékají a těžknou nohy nebo vám na nich prosvítají drobné žilky? Tyto nepříjemnosti není vhodné podceňovat, protože velmi rychle mohou přerůst v mnohem vážnější problém. Neodkládejte proto návštěvu cévního chirurga a domluvte si řádné vyšetření.

Čím dříve navštívíte cévního chirurga, tím budou potíže s křečovými žilami snáze řešitelné. Pokud tedy pociťujete otoky a dolní končetiny vám v průběhu dne těžknou, nebo se na nich objevují metličky, je to ta nejlepší doba cévního chirurga vyhledat. Předejte tak komplikacím, v jejichž závěrečném stádiu může být bércový vřed.

Jak vznikají křečové žíly?

Křečové žíly jsou způsobené oslabováním žilních stěn. V důsledku toho se zvýší tlak uvnitř žil a chlopně přestanou dostatečně těsnit. Krev se začne hromadit, žíly se zvětšují a dochází k prvním obtížím, jako jsou pocity těžkých nohou, otoky, metličky prosvítajících žilek a první viditelné varixy. Křečové žíly jsou nevzhledné, bolí a mohou být v určitých případech velmi nebezpečné. Vyskytují se nejčastěji na nohách v oblasti lýtek a vypovídají o tom, že náš cévní systém na tom není nejlíp a potřebuje zpevnit.

Moderní metody léčba křečových žil bez operace a punčoch

V Centru pro léčbu křečových žil Asklepion, se věnují především moderním léčebným metodám. Tyto postupy, jako léčba laserem, radiofrekvencí, skleroterapií nebo lepidlem, jsou ambulantní, nevyžadují narkózu ani dlouhodobou rekonvalescenci a nezanechávají jizvy. Ideální operací je právě lepidlo na křečové žíly. Bez nutnosti podání léků, bez anestézie, a přitom bez bolesti a následného nošení kompresních punčoch se okamžitě vracíte ke svému běžnému režimu.

Na vyšetření křečových žil se objednejte při prvních potížích

Obtíže, které provázejí žilní nedostatečnost, vždy nemusí odpovídat velikosti křečových žil. Proto cévní chirurgové Centra pro léčbu křečových žil Asklepion doporučují vyhledat cévního specialistu už při prvních příznacích. Jejich zanedbání totiž může přerůst ve vážnější komplikace a v nález, který už nelze řešit ambulantními metodami s minimálním omezením.

Co je bércový vřed a lze ho léčit?

Bércový vřed, jedno z posledních stádií neléčených křečových žil a velký strašák, se zdaleka netýká jen velmi starých lidí. Potýkají se s ním aktivní sportovci a dokonce i mladší lidé, kteří do té doby, než se jim na noze objevila neléčící se mokvající rána, neměli ani tušení, že mají potíže s křečovými žilami.

Bércové vředy znamenají vleklou, nepříjemnou a bolestivou komplikaci. Jejich léčba je zdlouhavá, vyžaduje zodpovědně spolupracujícího pacienta a trpělivost. V ČR je nyní dostupná finančně nenáročná metoda, která má skvělé výsledky. V Centru pro léčbu křečových žil Asklepion ji aplikuje cévní chirurg MUDr. Marek Šlais. Bércové vředy dokáže zcela vyhojit během pár týdnů.

Po zhojení bércového vředu je možné problém s křečovými žilami u pacienta dále řešit operací laserem či radiofrekvencí, což by při infekcí zasažených končetinách, tedy před zhojením vředů, nebylo možné,“ dodává k celému postupu MUDr. Marek Šlais v Asklepionu.

Nechte si vyšetřit své nohy již při prvních potížích

Centrum pro léčbu křečových žil v Asklepionu má k dispozici moderní diagnostické přístroje a zázemí špičkově vybavených operačních sálů. Zkušení specialisté v současnosti disponují kompletní škálou moderních léčebných metod, a vy tak máte na výběr z řady šetrných postupů, jako je např. léčba laserem a radiofrekvencí, pěnová sklerotizace, lepidlo na křečové žíly ad.