Kuriózní sportovní rekordy, které již asi nepřekonáme 

Kuriózní sportovní rekordy, které již asi nepřekonáme

Každá generace si přeje stále překonávat stávající rekordy a mít tak na dosah zápis svého vlastního jména na chodníčku sportovní slávy. Tyto vousaté rekordy již ale zřejmě nikdo nepřekoná. Přitom k jejich překonání měl blízko i jeden český rodák. O co se jedná? 

NBA a nejvyšší průměr bodů na zápas 

Národní basketbalová liga v USA se těší ohromné sledovanosti a jedná se o jeden z nejsledovanějších sportovních eventů na celé planetě. A právě zde nalezneme jeden již pořádně vousatý rekord. Postaral se o něj Wilt Chamberlain, když se v sezóně mezi lety 1961 a 1962 zasadil o průměrný počet bodů na zápas, který činil úctyhodných 50 bodů! Ještě v té době navíc neexistovaly koše, za které by hráč dostal tři body. Pořádná frajeřinka, viďte?  

Nejvíce bodů, které je na ledě možno získat 

Jarda Jágr o tomto rekordu ví nejlépe z nás všech. Wayne Gretzkymu totiž docela výrazně šlapal na paty. Nakonec se ale jeho rekord pokořit nepodařilo. Legendární Kanaďan se v sezóně mezi lety 1985 a 1986 postaral o zisk úžasných 215 bodů v kanadském bodování. Dostal je za 163 asistencí a kanonádu 52 gólů. Současní hokejisté mají něco přes stovku bodů za sezonu. Wayne si tak své prvenství zřejmě udrží navždy.  

Nejvíce mistrovských titulů v NBA 

V současné době se nedá říci, že by mohli špičkoví hráči získávat tituly jako na běžícím pásu. Je ale někdo, komu se podařilo získat více prstenů pro vítěze národní basketbalové ligy, než kolik má prstů na rukou. Jedná se o Billa Russela. Ten získal dokonce jedenáct mistrovských titulů. Úžasný výkon za třináctiletou profesionální hráčskou kariéru, nemyslíte? Asi už si ani neuměl představit, jaké to je hrát bez finální třešničky na dortu.  

Některé rekordy již asi nebudou nikdy překonány. Zůstávají jako kuriózní připomínka dob dávno minulých. Nebo že by snad jednou…?  

Další příspěvky