Majoránka pro zdraví: Zatočí s rýmou i astma

Účinky majoránky

Dnes, když nás na každém rohu svádí rychlé občerstvení, bychom měli jíst zdravěji. Pokud v práci vaří obědy v nezdravé podobě, raději si doma najděte trochu času a uvařte si něco zdravějšího. Při zdravém vaření využívejte zdravé potraviny, k nimž se řadí nejen ovoce a zelenina, ale taky mnohé koření. Mezi nejzdravější koření se řadí například kurkuma známá jako kari nebo třeba majoránka, o níž si dnes budeme povídat.

Majoránku zná jistě každý. Při vaření se hojně využívá, zejména ji přidáváme do polévek nebo například k masu. Majoránku si navíc můžete vypěstovat i u vás na zahrádce, pokud je na ní dostatek světla a pokud nezapomínáte na zavlažování.

Samozřejmě majoránka se dá koupit v sušené podobě v pytlíku. Seženete ji v každém obchodu s potravinami. Málokdo však ví, jak účinná majoránka je.

Majoránka zdraví prospěšná

Majoránka totiž dokáže zatočit například s neklidem, zatočí i s nespavostí, pokud vám s ní nepomůže známá bylinka jménem meduňka. Kromě toho by majoránku měly do svých jídel přidávat ženy, které mají při menstruaci problémy nebo velké bolesti. Pokud se cítíte slabě, i s tím vám může majoránka pomoct. Stejně tak zatočí se stresem a s rozčílením.

Pokud jste alergik, toto roční období je pro vás náročné. Jestli trpíte tím, že vám teče z nosu, majoránka vám může pomoct. Pomáhá jak proti rýmě, tak i proti astmatu.

V jakých podobách majoránku seženete?

Jak jsme zmínili, majoránku si můžete koupit v klasických pytlících jako koření, taky si ji můžete vypěstovat nebo si z ní můžete udělat čaj, který tělu jenom prospěje. Existuje však i majoránková mast, která se většinou skladuje v ledničce, nebo taky majoránkový olej, který účinně pomáhá ulevit zádům. Nejčastěji ho můžete koupit v malých lahvičkách a používejte ho především při masážích zad. Není vhodný ke konzumaci.

Další příspěvky