Máte pocit, že jste na něco již moc staří? Není to pravda

máte pocit že jste staří

Pokud si myslíte, že po čtyřicítce je s vámi amen, mýlíte se. Je na čase vytlouct si z hlavy, že od určitého věku se máme začít oblékat konzervativně a slušně. Stejný nesmysl je ten, že sport je jen pro mladé. Udržet se fit a navíc oblékat se stylově, to je základ pro každý krásný den, do kterého můžete vstávat s úsměvem a pozitivně naladěni. Máte-li dobrou postavu a jste šik, zapomeňte na předsudky. Co to přesně znamená, totiž nikdo neví. Nejde o zakořeněnou představu, že oblečení, všechny outfity a styl, se od jistého věku nehodí. Je to hloupost. Můžete klidně nosit i kraťásky, důležité je, aby Vám to slušelo. Vlasy není třeba ostříhat nakrátko. Nad čtyřicet let vlasy být nakrátko nemusí. Pokud jsou zdravé, noste své vlasy, jak dlouhé chcete. Dlouhé vlasy ženám sluší. Nose mikádo, cop, ofinu, blond i tmavou barvu. Noste cokoliv, nezanedbávejte jen péči a úpravu bez ohledu na věk. Nezakrývejte nohy. Vynechte ultra mini, ale klidně zkraťte sukně nad kolena. Držte se místo věku soudnosti a objektivity. Pokud máte stále krásné nohy, tak proč je neukázat. Pak už stačí je jen zvýraznit třeba červenými lodičkami a máte vyhráno.

Noste výrazné barvy, omladí vás. Vůbec nejde o to, jestli se má nějaké barva nosit, zda se hodí nebo ne. Jde o to, zda vám sluší nebo ne. A pak samozřejmě volte adekvátně podle příležitosti, kam si ony barvy vezmete, naprosto nezávislé na svém věku. Máte dobré paže, klidně noste šaty bez rukávů. Pokud se top bez rukávů hodí k vašemu stylu, nemějte obavu. Trička bez rukávů přece nejsou nic, co byste si už nemohla dovolit. Velkým trendem jsou trička i svetry s dlouhými rukávy a s průstřihy na ramenou. Takovýto střih vypadá opravdu efektně a až extrémně lichotí silnějším pažím.

Oblečení noste o číslo větší. Nenoste nic obepnutého. Pokud už vaše bříško a boky nevypadají jako za mlada, je to zcela jen přirozené. Nose stahovací prádlo, když se bez toho nemůžeme obejít. Volné střihy jsou pohodlné, ale postavě neprospějí. Na kila spíš upozorníte a ještě jich pár přidáte navrch. Nechtějte vypadat usedle. Klidně dál noste i mírně roztrhané džíny, kozačky vysoké nad kolena nebo koženou výstřední bundu. Dobře zkombinované kusy oblečení z vás udělají opravdu šik ženu v každém věku.

Další příspěvky