Melounová dieta jako jedna z nejúčinnějších. Prospívá i zdraví

Melounová dieta

Ženy jsou ochotny vyzkoušet opravdu cokoli, aby získaly svou vytouženou krásnou a štíhlou postavu. Bohužel mnohé ženy si neuvědomují, že některými způsoby si doslova ničí své zdraví. Nepatřete k ženám, které si zruinují své zdraví díky tomu, že chtějí vypadat hezky. Za to se nevyplatí platit svým zdravím. Pozor si dejte zejména na drastické diety, kterých je nyní plný internetu a které ženy s oblibou zkouší. Jedna dieta je však povolena, a to melounová dieta, která se řadí mezi nejúčinnější diety vůbec.

Meloun je poměrně zvláštní zelenina, kterou si kupujeme zejména pro své osvěžení. Jenže málokdo ví, že meloun také pomáhá zhubnout, proto se podniká takzvaná melounová dieta, která se skládá jenom z melounu nebo jeho šťávy, což se konzumuje zhruba tři dny až týden. Meloun během této doby odstraní z těla všechny škodlivé látky a nezanechá v těle skoro žádné cukry. Meloun je totiž z 97 procent voda, zbylá tři procenta jsou cukry, které však v tak malém množství člověku neškodí.

Melounová dieta se doporučuje pro pročištění organismu proto, že meloun je sám o sobě velice významný druh zeleniny. Co v sobě všechno skrývá a jak konkrétně propívá našemu zdraví?

Meloun je synonymem obrovské dávky vitaminů

V tomto druhu zeleniny se skrývá obrovské množství vitaminů. Najdeme v něm vitaminy skupiny B, a sice vitamin B6 či B3. Samozřejmě je v něm dostatek vitaminu C, který je známý tím, že podporuje imunitní systém člověka.

Jak konkrétně prospívá meloun našemu zdraví?

Jak již bylo zmíněno, meloun prospívá našemu zdraví. Konkrétně se podílí na okysličování organismu, je nepostradatelným pomocníkem při tvorbě krve a také se podílí na krásných nehtech a zdravé kůži. Jelikož v sobě obsahuje vitamin B3, prospívá také růstu vlasů a bojuje s jejich lámavostí.

Meloun je zdrojem antioxidantů, které odstraňují a odbourávají z těla toxické a tělu škodlivé látky. Kromě toho v sobě meloun ukrývá i vápník, hořčík či draslík, dále také mangan nebo železo.

Další příspěvky