Nejčastější fitness chyby, kterým je dobré se vyhnout

Nejčastější fitness chyby, kterým je dobré se vyhnout

Navštěvujete pravidelně fitness centrum? Nebo je fitness jedno z vašich nejoblíbenějších aktivit či koníčků? Pak se jednoznačně vyvarujte několika chybám, které vás mohou stát zdraví. Nebo alespoň mohou výsledný efekt, který od fitness aktivity pravděpodobně očekáváte, rapidně snížit. Co konkrétně tedy nedělat?  

Přemotivovanost škodí 

Zejména když člověk začíná se sportem, má problém s jednou věcí, a tou je přemotivovanost. Člověk chce zkrátka a dobře začít horlivě cvičit a následně zhubnout, případně chce nabrat svalovou hmotu a je odhodlán pro to udělat maximum. Jenže tato horlivá touha dosáhnout požadovaných výsledků trvá nakonec jenom týden. Lidé chtějí vidět výsledky po týdnu, ale neuvědomují si, že takto rychle výsledky opravdu nechodí. A následně to zabalí. Přemotivovanost se tak velice rychle mění ve velké zklamání, což je vlastně zcela zbytečný efekt.  

Určete si své přesné cíle 

Když člověk začíná s fitness aktivitami, velice často si stanovuje nepřesné cíle, což vede k jeho brzkému zabalení této aktivity. Lidé chtějí být silní, chtějí zhubnout, chtějí být fit. Jenže jaké konkrétní cíle si stanovit?  

Ideální bude, když budete co nejvíce konkrétní. Pokud chcete zhubnout, o kolik kilogramů? Pokud chcete být silní, co konkrétního chcete třeba zvednout? Jak velkou váhu v posilovně? 

Nemáte silnou vůli 

Nebo se dá také říct, že nejste dostatečně zodpovědní. Platí to zejména, co se týče diety. Lidé mají tendenci ji porušovat, když se nikdo nedívá. Ale to je samozřejmě špatně. To, jakých se člověk dočká výsledků, ovlivňuje především to, jak bude ke své dietě nebo stanoveným cílům přistupovat sám v době, kdy je o samotě.  

Není to o ostatních lidech. Je to jenom a pouze o vás. V ideálním případě si najděte parťáka, kvůli kterému si nedovolíte vynechat tréninky. Zejména když máte lekce zaplacené se vám nestane, že byste lekci vynechali. 

Další příspěvky