Neobvyklé sporty, o nichž jste možná nikdy neslyšeli

Neobvyklé sporty, o nichž jste možná nikdy neslyšeli

Co takhle přestat jen nečinně sedět doma a místo toho vyzkoušet nějaký sport? Říkáte si, že ty tradiční záležitosti jako cyklistika a běhání vás již k smrti nudí? Pak je načase vyzkoušet něco nového a neotřelého. 

Zde je seznam sportů, které reálně existují, ale vy jste o tom nejspíše neměli ani tušení. 

Surf fitness 

Tento sport simuluje opravdové surfování. Provádí se na trenažéru, na němž stojíte bosi v pokrčení kolen jako na skutečném surfovacím prkně. Trenažér poté představuje simulace skutečných pohybů vln a vám nezbývá, než se na něm udržet. 

Jugger 

Slyšeli jste někdy o tomto sportu? Je trochu bizarní a hlavně inspirovaný starým sci-fi filmem Pozdrav od juggerů. Proti sobě stojí dva pětičlenné týmy, jejichž úkolem je přemístit maketu psí lebky do jámy na sousedově poli a dát tak gól. Čtyři hráči z týmu mají přitom různé zbraně, kterými se snaží navzájem se zneškodnit. Kdo je zasažen, 15 vteřin nehraje. Specifikem této hry jsou postapokalyptické kostýmy, které hráči často nosí. V Česku je několik týmů, které se tomuto brutálnímu sportu věnují a jsou celkem nezkrotní. 

Famfrpál 

Ano, ten slavný sport z Harryho Pottera. Ani jste netušili, že i v Česku jsou týmy, které tuto disciplínu ve vší vážnosti provozují, že? A jak to probíhá? Hráči si vloží násadu od koštěte mezi kolena a podivnými přískoky se pokouší jeden z míčů trefit do obruče, zkrátka navlas stejně jako ve filmu. 

Laddergolf 

Trochu ztřeštěná hra vhodná například na letní párty. Během jednoho kola hry házíte provázky, které mají na obou stranách míčky, na malý žebřík. Na čím vyšší příčce se míčky zachytí, tím více bodů dostanete! Je to podobné, jako například pétanque. 

Slackline 

Tento sport možná znáte. Jedná se o pevný popruh, který napnete například mezi dva stromy, a poté se po něm snažíte přejít. Možná jste však netušili, že se na slackline dají provozovat také různé triky, salta a posilovací cviky. Pořídit si speciální popruh může každý a s trochou cviku to určitě zvládnete. 

Další příspěvky