Omyly, které kolují o cvičení břicha

Omyly, které kolují o cvičení břicha

Chcete mít krásné bříško plné pekáče buchet? Pak pravděpodobně cvičíte, co jen to jde. Provádíte neustále sedy-lehy, snažíte se správně jíst, protože nechcete, aby se vám tuky ukládaly do partií na břiše, odkud by už jen stěží šly pryč. Dnes opravdu řada lidí touží po plném břišním pekáči buchet, ale pravdou je, že většina lidí se dopouští chyb. Ty jsou způsobené omyly, které mezi lidmi kolují a které se týkají právě cvičení břicha.  

Takzvané čtverečky na břiše mít nemůžu, nemám to dané geneticky 

To je jeden velký mýtus. Ano, jistý vliv na to má opravdu genetika, ale i vy za tím, jak vaše břicho vypadá, stojíte. Pokud nevidíte pekáč buchet u rodičů, neznamená to, že po dřině nemůžete pekáče buchet dosáhnout i vy. Jde to, jen je třeba najet na zdravější režim plný zdravého stravování a dostatečného pohybu.  

Je však třeba konstatovat, že každý člověk je originál, že každý člověk má trochu jiné uspořádání těchto čtverečků na břiše. Ne každý je bude mít jako na obrázku, je třeba s tím počítat.  

Rozvoj šikmých břišních svalů vede k rozšíření pasu 

Je a není to pravda. Samozřejmě může vést extrémní rozvoj šikmého břišního svalstva ke zhmotnění této oblasti, ale v reálu k tomu nedochází. Je to tedy spíše jen teoretické. Samotný pas je podle odborníků ovlivněn hlavně sílou tělesného jádra, také břišního lisu.  

Bolest zad vždycky vyřeší sedy-lehy 

Pokud vás v minulosti bolela záda a zamířili jste s tímto problémem k lékaři, možná vám řekl, že máte dělat sedy-lehy, zkracovačky nebo podobné cviky na břicho. Vaším úkolem bylo zkrátka posílit břicho, jenže pravdou je, že lékař se může v tomto směru mýlit. Většinou zkracovačky a podobné cvičení doporučuje lékař, který ke sportu má velice daleko. Třeba takové sedy-lehy nejsou to nejlepší cvičen na bolavá záda, ale na druhou stranu některá cvičení jsou na bolest záda jako dělaná. Třeba rotace na baloně, ty pomáhají.  

Břicho se cvičí na konci každého tréninku 

Není to tak. K břišním svalům se má přistupovat stejně jako ke všem ostatním svalům, nejsou žádnou výjimkou. Opravdu není třeba břicho cvičit na konci každého tréninku. 

Další příspěvky