Pilates – cvičení pro zpevnění těla

pilates

V současné době se stalo cvičení naším každodenním stereotypem, bez kterého už nefungujeme. Díky i běžnému domácímu cvičení se dostáváme do formy a výrazně tak pomáháme nejen našemu tělu, ale také i zdraví. Navíc pár minut denně nás rozhodně nezabije – i když mnoho lidí tvrdí, že ano.

Pokud byste zatoužili cvičit doma, rozhodně se dejte hlavně na takové cviky, které dokážete sami dělat kvalitně a správně. Pokud totiž budete cvičit nesprávně, bohužel si můžete zdravotně jenom přitížit, nikoliv ulehčit. V mnoha případech si navíc můžete pohnout i s páteří, což rozhodně není dobré.

U řady cvičení je nutné tedy dbát pokynů trenérky. Některá cvičení se však doporučují provádět s lektorem – tedy někde v nějakém kroužku. Mezi takové sporty se řadí například jóga nebo dnes známé pilates. Právě u těchto cvičení je důležité hlavně dýchání, proto se nejdříve doporučuje cvičit s lektorem jako takovým. Díky tomu, že vás naučí dobře dýchat, si můžete být jisti, že cviky děláte dobře.

Co to vlastně pilates je?

O józe víme první i poslední, ale pilates je pro mnohé velká neznámá. Jedná se o cvičení, které je založeno na stejné bázi jako jóga. Jejím úkolem je taky zpevnit postavu a spálit nějaké ty kalorie. U pilates jde však zpevňování postavy mnohem lépe, než u jógy. Jde to hlavně rychleji, ale na druhou stranu je to i mnohem náročnější, než klasická jóga.

Pilates cvičte s trenérem!

Pilates je dobré ze začátku opravdu trénovat s fyzicky přítomným trenérem, který nás bude hecovat a nutit, abychom nepřestávali. Toto cvičení je totiž založeno na výdrži. Například budete muset kmitat rukama několik minut. Po pár minutách to však budete chtít vzdát a právě proto se doporučuje trenér jako takový.

Toto cvičení není rozhodně pro žádné začátečníky, ale rozhodně vám dokonale pomůže zpevnit celé tělo v poměrně rychlém čase.

Další příspěvky