Proč se tenis celosvětově těší takové oblibě?

Proč se tenis celosvětově těší takové oblibě?

Milujete tenis? Pak patříte takřka k miliardě dalším vám podobným, co tento sport doslova zbožňují. Jedná se o záležitost, která nás na televizních obrazovkách provází nepřetržitě po celý rok, a to minimálně díky čtyřem grandslamovým turnajům, které si nenechají ujít desítky tisíc nadšených fanoušků. 

Co dělá z tenisu jeden z nejpopulárnějších sportů? A proč jej lidi preferují například před běháním? 

Čistý sport 

Jeden z důvodů, proč je mezi lidmi tenis tak oblíben, je jeho čistota. Perfektně upravené kurty a slušně oblečení sportovci, již to stačí k tomu, aby mu fanoušci dali přednost například před fotbalem nebo hokejem. Nebo během. 

Běhání je čistě letní sport, jakmile z trávy zmizí jinovatka, lidé vytahují běžecké boty a už pádí uběhnout pár kilometrů tam a zpět kvůli znovunabytí dobré kondice a rozproudění zpomaleného krevního oběhu. Nenalhávejme si ovšem nic – při běhání se člověk nepříjemně zpotí a dorazí na výchozí bod uřícený a bez energie. Proto čím dál více chtivých pohybu preferuje raději tenis, kde vydá příslušné množství energie, ale neskončí v kómatu. 

Sport na úrovni 

Tenis se těší oblibě také proto, že je líbivý na pohled a má úroveň. I proto jej hrají zejména prominenti. Fanouškovská základna je veliká, tenisoví velikáni jsou světem naprosto zbožňováni. Předchůdcem tenisu byla v 16. století francouzská hra zvaná „paume“. Tenis, jak jej známe dnes, vznikl až v roce 1875, kdy si jej nechal patentovat Angličan Walter Clopton Wingfield. Není divu, že si tento sport udržuje svou úroveň. Díky britskému původu se tomu nemůžeme ani moc divit. 

Milují jej muži i ženy 

Nadšence tenisu najdeme u obou pohlaví, přesto se ale jazýček vah poněkud vychyluje směrem k mužům. To si můžeme ověřit i ve světových tenisových žebříčcích, kam každoročně přibydou desítky mužů, ale jen jednotlivci ženského pohlaví. 

Obecně se ale dá říci, že bílý sport je oblíben celosvětově a bez ohledu na gender nebo věk. Není proto divu, že stále více diváků upřednostňuje sledování hezkého tenisového utkání než jakéhokoli jiného sportu, hokej a fotbal nevyjímaje. 

Další příspěvky