Proč začít se sportem na podzim?

Proč začít se sportem na podzim?

Ještě nám trochu toho podzimu zbývá, co kdybychom ho tedy využili k tomu, že začneme pravidelně sportovat? Mnozí lidé si říkají, že se sportem se na podzim začínat nemá, že je příliš zima, ale pravdou je, že právě na podzim by se se sportem začít mělo. Zejména pokud to přes léto nevyšlo s hubnutím, měli byste se do sportování opřít právě na podzim. I když nám na dveře klepe zima, je třeba si toho nevšímat a pustit se rovnou do práce! 

Sportovat lze skutečně v každém ročním období, nemusíte sportovat jenom během jara a léta, kdy vám k tomu svítí sluníčko a pozpěvují ptáci. Můžete sportovat pravidelně i během podzimu a zimy, dokonce začít se sportem během podzimu je ten nejlepší nápad. A my vám prozradíme proč.  

Lepší počasí než v létě 

Hlavním důvodem, proč byste měli začít se sportem na podzim, je to, že nám přeje počasí. Je dokonce ještě lepší než během léta, kdy bylo příliš dusno a kdy sluníčko bylo velice vysilující až nebezpečné. Během podzimu je počasí opravdu svěží, sluníčko je k vám milosrdné, navíc se naučíte nějakému pohybu, který pro vás bude důležitý i během vánočních svátků, během kterých jste zvyklí jen na hodování a na lenošení.  

Navíc snadněji odoláte sladkému pokušení, kterého bude na Vánoce všude opravdu velice mnoho.  

Jaké sporty lze vykonávat během podzimu 

Na podzim můžete začít například s takzvaným indiánským během, což je kombinace svižnější chůze a mírného běhu. Indiánský běh je určen hlavně těm, které nebaví obyčejná chůze a kteří by tak chtěli do svého života přinést trochu aktivnější sport. Vhodná je také severská chůze čili nordic walking. Jedná se o chůzi se speciálními holemi, která přináší nový rozměr pohybu.  

Také je možné na podzim jezdit ještě na kole. Opět počasí přeje, navíc projíždět se krásně zbarvenými lesy je naplňující a uklidňující. A samozřejmě ještě můžete využít i kolečková brusle, na nichž se můžete projet po nedaleké cyklostezce. 

Další příspěvky