Proč zařadit do jídelníčku ředkvičky?

Milujete zdravé stravování? Určitě při vaření používáte mnohé druhy zeleniny, které jsou zdraví prospěšné. Jestli máte zahradu, ještě máte čas na to, abyste si nějakou zeleninu vypěstovali. Zelenina domácí je totiž nejen chuťově zcela jiná než ta kupovaná, ale je bez chemických postřiků, tudíž je ještě o něco zdravější. Mezi nejčastěji pěstovanými druhy zeleniny najdeme papriky, okurky a taky ředkvičky, které bohužel nejí kdekdo.

Ředkvičky si každý vybaví, protože jsou odlišné nejen svým tvarem, ale i svou barvou od ostatní zeleniny. Jsou krásné kulaté, baculaté a hlavně jsou růžové. V kuchyni se využívají hojně, nejčastěji se dávají ke svačině dětem do školy, ovšem je škoda, že ne každé dítě ředkvičky jí. Je to tak zdravá zelenina, že tomu je až těžké uvěřit.

Víte o nějakých účincích na zdraví? Pokud ne, rozhodli jsme se vám vypsat seznam toho, s čím ředkvička pomáhá.

Účinky ředkvičky:

  • Podporuje trávení, zlepšuje činnost střev a žaludku
  • Pomáhá při zánětu močových cest
  • Podporuje metabolismus
  • Pomáhá při ekzému či jiným problémům pleti
  • Likviduje viry či plísně
  • Funguje jako očista ledvin

A to je jen hrstka účinků ředkvičky. Vypíchnout je třeba hlavně to, že podporuje trávení. Dokáže povzbudit nejen náš žaludek, ale taky i střeva. Dokonce likviduje a rozpouští žlučové kameny, které mohou nadělat v našem těle obrovskou neplechu. Co se týče ekzému, odstraňuje těla škodliviny, které se na tvorbě ekzému podílejí. Stejně tak dokáže zlikvidovat akné nebo jiné potíže pleti, s nimiž se potýkají především ženy.

Pokud vás trápí plísně nebo bakterie či viry, ředkvička je dokáže dokonale zlikvidovat, stejně jako dokáže pročistit ledviny a játra. Jestliže jste kuřák, určitě vás trápí hleny v krku, které vám znepříjemňují den. I s tím vám může ředkvička pomoci. Zbavit hlenů může i astmatiky či alergiky, kteří se tímto problémem taky trápí.

Další příspěvky