Ryby jako součást vašeho běžného jídelníčku – dbáte na ně?

ryby

V současné době se mnoho lidí ohlíží na to, co jí. Je to jenom dobře, protože mnoho lidí na jídlo nedbá a později čelí obezitě nebo potížím s trávením. Jak se říká, že jsme to, co jíme, je to bohužel (možná bohudík) pravda. Proto dbejme na to, co jíme, protože pouze tak můžeme korigovat, jestli budeme hubení, tlustí nebo jestli budeme zdraví či nemocní.

Pokud toužíte po tom, abyste jedli zdravě, měli byste do svého jídelníčku přidat takové potraviny, které jsou výživné a pro tělo jsou potřebné. Samozřejmě se vyhněte sladkostem a ze všeho nejdřív se donuťte jíst tři jídla denně a dvě svačiny. Pokud si tělo totiž uvědomí, že dostane v pravidelných intervalech najíst, pak si nebude ukládat tuky na později. Vy tak budete mít možnost je odbourat.

Nicméně nejkvalitnější by měla být snídaně, nejvýživnější oběd a pak by měla následovat jen lehká večeře, kterou si však nemusíte dávat v šest hodin nejpozději, ale stačí si ji dát dvě hodiny před spaním. To, že se má jíst v šest hodin naposled, je pěkná hloupost. Pokud budete jíst například po třech hodinách, dodržujte to i tehdy, kdybyste měli jíst v devět. Jestliže víte, že půjdete spát později, jídlo je i v tak pozdním čase dovoleno.

Co si třeba dát k večeři?

K lehkým večeřím se rozhodně řadí například ryba. Mnoho lidí si myslí, že je poměrně tučná, ale to jenom tehdy, pokud si ji uděláte nezdravě, tedy kdy ji usmažíte v nějakém těstíčku. Pokud ji uděláte klasicky na másle, pak máte lahodnou večeři. K tomu už vám jen stačí například fazolové lusky, salát nebo třeba nějaké avokádové pesto.

Proč jíst ryby?

Ryby byste však měli zařadit do svého jídelníčku poměrně často. V rybách se skrývá obrovské množství bílkovin, které byste měli do svého těla dostat. Ten, kdo se rybám vyhýbá, dělá obrovskou chybu, bohužel. Ryby jsou v současné době velice neoblíbené, ale pro toho, kdo se snaží žít zdravým životním stylem, jsou miláčkem číslo jedna. Ryby lze dělat na sto různých způsobů. Můžete si udělat makrely, tuňáky nebo lososy, které jsou asi nejlepší druh ryb ze všech.

Další příspěvky