Jak se hubne s tropickým ovocem?

Jak se hubne s tropickým ovocem

Jelikož se pomalu ale jistě blíží vánoční svátky, mnoho lidí přemýšlí, jak vlastně účinně zhubnout. Přece jenom během Vánoc už zpravidla nabíráme kila navíc a bylo by dobré vědět, jak se kil zase rychle zbavíme. Letos to nezkoušejte s dietami, které jenom podráždí váš žaludek, ale letos to zkuste trochu jinak – zkuste to s tropickým ovocem. Tropického ovoce je na vánoční tabuli každým rokem mnoho, proto si jen vyberte takové ovoce, které vám spálí hromadu kalorií. Pokud nevíte, jaké druhy ovoce si vybrat, přinášíme vám pár tipů.

Samozřejmě tropického ovoce je mnoho – každý má nějaké oblíbence. Letos však dejte přednost těm druhům, které vás po vánočních svátcích zbaví kil navíc. Tady jsou vaši pomocníci:

• pomelo

Pomelo je velice oblíbené, i když nepatří k těm nejzdravějším druhům tropického ovoce. Lidé si ho velice často pletou s grapefruitem, ale pomelo je mnohem sladší. Je paradoxní, že vlastně obsahuje jenom minimální procento cukru. Pomelo má velmi málo kalorií, proto je při dietě povolen. Kromě toho vstřebává a rychle redukuje cukry, což nám dopomáhá k rychlejšímu spalování, které během vánočních svátků stoprocentně oceníme.

• mango

Mango je k dostání na trhu celoročně, nikoliv jenom během Vánoc. Jelikož se ale nejedná o nic levného, mnoho lidí kupuje mango výjimečně právě na Vánoce. Toto tropické ovoce je plné vitaminu A, C a E. Kromě toho je bohatým zdrojem vlákniny a železa. Pří hubnutí je mango nepostradatelné, protože nás zbavuje přebytečných tekutin a pročišťuje nám střeva. Doporučuje se zhruba hodinu po konzumaci tohoto tropického ovoce nepít, protože by vám mohl rozbolet žaludek.

  • kokos

Kokos se stal nyní vážně velice oblíbený. Na jeho blahodárné účinky při hubnutí se totiž začíná docházet. Jedná se o tropické ovoce, která má skoro sedmdesát procent „dobrých tuků“, tudíž nás dokáže dlouho zasytit. Díky němu se tak nemáme tendenci přejídat a ani si nechceme přidávat další porce.

Další příspěvky