Jak se obléknout na zimní běh?

zimní běh

Zima je aktuálně všude kolem nás. Jenže to neznamená, že bychom neměli sportovat. Mezi nejoblíbenější sporty se aktuálně řadí hlavně běh, jenže v zimě mnoho lidí neběhá, protože se nikomu ven zkrátka nechce. Pravdou však je, že právě v zimě se běhá naprosto nejlépe. Je ale nutné se zaměřit na dobré oblečení. Právě u oblečení nesmí přijít chyba, která by nás mohla kupodivu stát naše zdraví.

Na oblečení řada z nás opravdu nedbá, většinou si vezmeme první mikinu, co uvidíme, nazujeme boty a vydáme se vstříc zimnímu dni. Nicméně je nutné podotknout, že takové oblečení není opravdu vhodné. Při zimním běhu musíme dbát na správné oblečení hlavně proto, abychom poté nenachladnuli.

Jak se tedy obléknout?

Při zimním běhu je nutné si koupit funkční oblečení. Právě funkční oblečení nám dokonale absorbuje pot. Pot tedy nepronikne ven, což znamená, že nás zbytečně neschvátí nějaké nachlazení. Je však nutno podotknout, že i funkční oblečení nesmíte vybírat v nějaké příliš tlusté podobě. Raději si kupte klasické tričko s dlouhým rukávem, dále nátělník, jednu nebo dvě mikiny, které jsou však klasické tenké – žádné rádoby speciální kousky.

Při zimním běhu pak všechny tyto kousky na sebe oblékněte. Je nutné, abychom oblečení vrstvili. Můžeme si tedy připadat jako cibule, ale právě tak poznáme, že jsme kvalitně oblečení. Právě vrstvit se jako cibule je to nejlepší, jak se pro zimní běh či jiný zimní sport vykonávaný venku můžeme obléknout.

A co čepice, rukavice?

Další věcí je tunel, který si dáme kolem krku. Právě ten totiž způsobí to, že nenastydnou naše hlasivky. Často si ho přetahujeme i přes pusu. Samozřejmě čepice je dobrá u mužů, u žen, pokud mají dlouhé vlasy, se doporučují čelenky, které spasí naše uši. Rukavice jsou samozřejmě podmínkou stejně jako kvalitní obuv s vyvýšenou podrážkou.

Další příspěvky