Smoothie jako skvělý doplněk kvalitní snídaně

smoothie

Snídaně je rozhodně základ dne. Pokud na snídani nedbáte, pak se velice často stane, že váš den bude stát za nic. Bez snídaně jste naštvaní, nepříjemní a celý den vás provází špatná nálada. Navíc hned po ránu nedostanete do těla to, co byste do těla dostat měli, a tak vám navíc kručí v žaludku a je vám špatně. Dbejte tedy na kvalitní snídani, která vás dokonale nastartuje do nového dne.

Pokud přemýšlíte nad tím, co byste tak měli snídat, velice často se doporučují vajíčka se zeleninou. Vajíčka v sobě obsahují živiny, které je nutné do svého těla během dne dát, a tak budete dobře nastartovaní do nového dne. Nicméně pokud nejste milovníkem vajíček, zkuste to s klasickým jogurtem a třeba s müsli. K tomu si zamíchejte nějaké dobré ovoce a snídani máte raz dva – bude chutná a hlavně rychlá, tudíž nebudete muset ani vstávat o něco dříve, než obvykle.

A co když nestihám takovou snídani?

Pokud však nestíháte snídat ani takovou rychlovku, jakou je müsli s jogurtem, připravte si třeba den předem nějaké vynikající smoothie, které si vezmete s sebou do práce. Můžete si ho vypít po cestě, v autě, v autobuse nebo až v kanceláři. Díky tomu, že se smoothie skládá jenom z dobrých a tělu prospěšných surovin, dostanete do těla všechno, co potřebujete. Navíc lze každý den udělat jinou formu tohoto nápoje.

K snídani byste si měli udělat nějaké ovocné smoothie. Banány, jahody, maliny, jiné lesní plody, ostružiny, borůvky a mnohé další druhy ovoce jsou stále k mání, proto si nějakou takovou ovocnou laskominu po ránu udělejte. Nemíchejte do nich však cukr, díky kterému by smoothie nebylo ani zdaleka tak zdravé, jako když je to pouze z ovoce. Pokud byste chtěli smoothie trochu řidší, přidává se nejčastěji voda, kokosová šťáva nebo třeba džus.

A můžu pít smoothie i večer?

Samozřejmě si tento lahodný zdravý nápoj můžete dát i večer. Ovšem večer dbejte na to, ať je to spíše ze zeleniny. Ovoce se už po čtrnácté hodině nedoporučuje jíst, a tak tedy vypijte smoothie třeba z mrkve a rajčete. Samozřejmě do toho můžete nějaké to ovoce přidat, ale v rozumném množství.

Další příspěvky