Snídaně pro úspěšný den. Sportovec se bez ní neobejde

Snídaně pro úspěšný den

Pokud žijete zdravým životním stylem, víte, že zdravý životní styl nespočívá jen v pravidelném pohybu ani v pitném režimu, ale důležité je samotné stravování, bez kterého se neobejdete. V současné době se na každém rohu nachází rychlé občerstvení, které pro člověka není to nejlepší, co může konzumovat. Je dobré rychlému občerstvení odolávat a raději si doma připravit kvalitní jídlo, které dodá tělu potřebné živiny a vše, co potřebuje. Ostatně tím nejdůležitějším jídlem dne je snídaně, proto právě tou začněme.

Jestliže se staráte o své tělo, víte, co potřebuje a co ne. Každé jídlo by mělo být bohaté na bílkoviny a také na sacharidy, které však mají nízký obsah tuků. Právě potřebné živiny dodají tělu energii, která se vypotřebuje na sportovní aktivity během dne.

Jak by měla vypadat správná snídaně?

Jak jsme zmínili, každé jídlo dne by mělo být bohaté na bílkoviny. Proto i u snídaně na to myslete. Ideální snídaní jsou vajíčka, která nebudete příliš solit a která doplníte o zeleninu. Pokud k vajíčkům potřebujete pečivo, ideální je celozrnné pečivo, v nichž se neskrývá tolik škodlivých látek jako v klasickém pečivu bílém.

Je však možné udělat si k snídani ovesnou kaši nebo smíchat jogurt s müsli, což tělu také dodá potřebné bílkoviny a další živiny.

Výmluvy ponechejte stranou

Mnozí lidé, bohužel i sportovci, se vymlouvají na to, že nestíhají snídat. Je to však skutečně jen výmluva, která se s nimi táhne celým jejich životem. Existují totiž kaše, které je možné jen zalít vodou, tudíž je možné si je připravit v práci. Existují také snídaně, které je možné nachystat do lednice přes noc. Výmluva, že se nestíhá při odchodu do práce, je tedy opravdu jen výmluva.

Nebuďte tedy leniví a myslete na své zdraví. Zejména snídejte, protože je to skutečně potřeba. Tělo vyžaduje dobrý start do nového dne, jinak se s vámi únava potáhne po zbytek celého dne.

Další příspěvky