Soukromí Věry Čáslavské aneb co jste možná netušili

Soukromí Věry Čáslavské

Kdybyste měli vyjmenovat jednu českou sportovkyni, která se svým výkonem zapsala do české sportovní historie, kterou byste zmínili? Takových sportovkyň je skutečně mnoho, člověk neví, koho vypíchnout. Nejspíše bychom zmínili hned několik žen, mezi kterými by se nacházela nejen Martina Sáblíková, Kateřina Neumannová nebo Barbora Špotáková, ale především Věra Čáslavská, která se řadí mezi legendy českého sportu.

Věra Čáslavská je známá díky mnohým svým úspěchům. Mezi její největší úspěchy se řadí zejména to, že byla sedminásobnou olympijskou vítězkou, také byla mistryní světa, a to rovnou čtyřikrát. Nesmíme opomenout ani to, že byla jedenáctinásobnou mistryní Evropy a také čtyřikrát byla oceněna Sportovkyní roku Československa.

Její sportovní úspěchy jsou zásadní, přesto jsou zanedbatelné v porovnání s tím, co se jí povedlo v soukromém životě či po sportovních úspěších. Konkrétně se stala poradkyní prezidenta Václava Havla, což však do jejího života přineslo i mnoho nepříjemností.

Její syn odsouzen

Její soukromí je veřejně známé, bohužel málokdo o jejím soukromí něco ví. Prozraďme si to nejpikantnější z jejího soukromí, které vás jistě překvapí.

Roku 1993 byl její syn odsouzen, a to smrt jeho otce. On a jeho otec se utkali v potyčce, na základě které jeho otec zemřel. Její syn byl označen za člověka, který otce nerespektoval, a po dlouhé době se dospělo k názoru, že mu bude odňata svoboda. O čtyři roky později dostal syn Čáslavské milost od prezidenta Havla, což samozřejmě nevypadalo vůbec dobře. Díky špíně, kterou na ni média začala házet, se rozhodla utéct do ústraní.

Léčila se v psychiatrické léčebně

Později se psychicky zhroutila a musela se léčit s depresemi v psychiatrické léčebně v Bohnicích v Praze, kde si vypěstovala závislost na lécích na spaní. Její život skončil kvůli dlouhé a táhlé nemoci.

Další příspěvky