Správné oblečení není dobré při tréninku podcenit

Správné oblečení není dobré při tréninku podcenit

Chystáte se do posilovny a chcete si dát pořádně do těla? Neměli byste zapomenout na jedno, a sice na správné oblečení, které by se nemělo podceňovat. Mnoho lidí chybuje v tom, že sahá po klasických teplácích a volné mikině, která však není při tréninku nic praktického a pohodlného. Nejen, že překáží při jednotlivých cvicích, ale navíc postrádá vlastnosti, které by správné sportovní oblečení mít mělo. O čem konkrétně je řeč? 

Funkční prádlo absorbuje vlhkost 

Při tréninku je velice důležité, abyste zůstali v suchu. Čili je zapotřebí se obléknout do takového prádla, které bude mít nejen termo-izolační vlastnosti, ale které bude zároveň absorbovat vlhkost. Vlhkost obecně výkon znepříjemňuje, ale pokud vsadíte na funkční prádlo, nebudete s ní mít potyčky.  

Přiléhavost je důležitá 

Funkční oblečení či obecně prádlo na cvičení by vždycky mělo být přiléhavé. Vždycky se přizpůsobí tělu, bude dokonale souznít s jednotlivými pohyby a nebude vám nijak zabraňovat ve vašem výkonu.  

Na boty nezapomínejte 

Bohužel se i mezi zkušenými fitness nadšenci najdou ti, kteří podceňují obuv. Respektive si nejsou vědomi toho, jak moc je obuv při tréninku důležitá. Na kvalitu bot opravdu nezapomínejte, jednotlivé typy obuvi vybírejte podle toho, jaký trénink zrovna praktikujete nebo chcete praktikovat. Jiné boty jsou určené k běhu, jiné pro domácí trénink.  

Obuv obecně by měla perfektně sednout, měli by být také dostatečně prodyšná a samozřejmě pohodlná.  

Dámy, na podprsence nešetřete 

Dámy by si měly vybrat ještě správnou podprsenku. Ta je oporou jejich poprsí, které při sportovních výkonu může trpět, pakliže nebude mít dokonalou podpěru. Proto na podprsence nešetřete. Musí vám perfektně sednout, neměla by vás tahat, škrtit nebo kousat. I v tomto případě dbejte na pohodlí. 

Další příspěvky