Superpotraviny, které raději nekupovat. Proč?

Superpotraviny, které raději nekupovat. Proč?

O superpotravinách se mluví prakticky neustále. Lidé dnes už ví, že se jedná o potraviny, které obsahují více živin než jiné potraviny na trhu. Co si však také lidé dnes myslí, tak je to, že všechny superpotraviny jsou zdravé. Jenže kupodivu nejsou veškeré superpotraviny zdravé, respektive ne všechny superpotraviny stojí za nákup. Některým byste se raději měli vyvarovat.  

Ptáte se, jaké superpotraviny nestojí za koupi a proč? Pojďme si několik takových superpotravin zmínit, ať se vyhnete zbytečně velké útratě.  

Jablečný ocet 

Jablečný ocet se pořizuje především kvůli hubnutí. Jablečný ocet totiž používají hollywoodské celebrity při dietách. Jenže ve skutečnosti se jedná o superpotravinu, kterou raději nepořizujte. I když má podpořit fungování metabolismu, také snižuje glykemický index u potravin. Lze tedy říct, že pokud byste si koupili jakýkoli jiný ocet, docílíte stejného efektu. Jenom tedy daleko víc ušetříte.  

Aktivní uhlí 

Pokud kupujete aktivní uhlí na bělení zubů, pak ano. Pokud však pořizujete aktivní uhlí na hubnutí, pak raději upusťte od koupi. Mnozí lidé však říkají, že byste měli od aktivního uhlí upustit i v případě, že chcete vybělit zuby tímto produktem. Nikdy totiž nebylo prokázáno, že aktivní uhlí opravdu bělí zuby. I když je pravdou, že uhlí na sebe váže látky, které v ústech nemají co dělat.  

Plody goji 

Mezi atraktivními superpotravinami najdeme také plody goji, které mají být nositeli vitaminu A a také vitaminu C. Najdou se však odborníci, kteří tvrdí, že koupě této superpotraviny je zbytečnost. Raději by měl člověk investovat do šípků nebo do rakytníku, kde se podle všeho nachází daleko více potřebného vitaminu C, jenž stojí za silným imunitním systémem. 

Mezi další méně potřebné superpotraviny patří aktivní oříšky nebo také kokosový olej.  

Další příspěvky