Tenis, squash a badminton – hubneme po nich či nikoliv?

Tenis, squash a badminton - hubnutí

Dnes je sportování skutečně velice oblíbené. K nejoblíbenějším sportům patří jednoznačně plavání, při kterém dokonale hubneme a zbavujeme se nadbytečných kil. Sportování je možná oblíbené právě z toho důvodu – proto, že nám pomáhá hubnout. Hubnout nám pomáhá nejen plavání, ale taky běh nebo kolektivní sporty, jako je tenis, badminton nebo třeba squash. Otázkou je, jak nám tyto sporty pomáhají zhubnout?

Mnoho lidí si myslí, že s koncem teplých slunečných dnů se musíme rozloučit i s našimi oblíbenými sporty, které se vykonávají venku. Řada lidí tak díky této mylné domněnce už schovala své badmintonové pálky nebo tenisové rakety. Je to škoda, protože těchto kolektivních sportů se přece nemusíme vzdávat. Chce to jenom najít v našem okolí kryté kurty, na kterých můžeme hrát.

Takových krytých sportovišť vzniká čím dál víc a byla by chyba, kdybychom je nevyužili. Vezměte tedy hracího partnera a vydejte se zahrát si tenis, badminton nebo squash. Navíc při tom i zhubnete!

Jak se hubne s badmintonem?

Badminton je velice oblíbený sport, s nímž se hubne naprosto skvěle. Stejně jako tenis či squash nám zlepšuje tělesnou kondici a zrychluje metabolismus, díky čemuž tedy spalujeme kalorie mnohem rychleji. Kromě toho posilujeme naše ruce, s nimiž neustále hýbeme. A taky zpevňujeme nohy, protože neustále pobíháme z jednoho místa na druhé.

Jak se hubne s tenisem?

S tenisem je to skoro stejné. Taky se při tomto sportu zlepšuje fyzická kondice, taky se při tomto sportu rychleji spalují kalorie, protože se nám nažhaví náš metabolismus. Při tenisu ale posiluje hlavně naše stehna, a tím i zadeček. Jsme většinou v podřepu, čímž skutečně procvičujeme stehna a hýždě.

Jak se hubne se squashem?

Squash je opět podobný. Při tomto sportu se však dává větší důraz na ruce, tudíž nejvíce posilujeme ruce. Hubneme však na nohách, protože se také neustále hýbeme a nejsme v klidu.

Další příspěvky