Tipy a rady, jak jíst zdravě a levně

Tipy a rady, jak jíst zdravě a levně

Rozhodli jste se, že začnete žít zdravým životním stylem? Možná si myslíte, že to bude drahá záležitost, ale pravdou je, že zdravý životní styl nemusí být drahý. Právě naopak – zhubnout se zdravou stravou lze snadno, stačí se držet několika triků a tipů, které vám přinášíme. Pokud stále zvažujete přechod na zdravou stravu, pamatujte, že to neděláte jenom kvůli zhubnutí, ale především kvůli tomu, abyste se cítili lépe.  

Upravit svůj jídelníček není nic těžkého. Nemusíte chodit za poradcem nebo za nutričním specialistou. Poradíme vám, jak jídelníček změnit a jak přejít na skutečně zdravý životní styl, který nebude nic drahého.  

Mixujte si snídaňové směsi 

V současné době je možné koupit v obchodech různá smoothie nebo podobné přesnídávky. Jenže ty jsou dnes velice drahé, proto doporučujeme koupit spíše suroviny a snídaňové směsi si umixujte doma. Vyjde vás to levněji, navíc si umixujete takových směsí daleko více. Při domácí přípravě snídaňových směsí navíc víte, co se v jednotlivých směsích nachází. Budete tedy stoprocentně přesvědčeni o tom, co jíte.  

Vejce, vejce, vejce 

Pokud byste přece jen chtěli zamířit za nutričním specialistou, pravděpodobně by vám řekl, že byste měli jíst hodně bílkoviny. Podle odborníků se bílkoviny musí nacházet v každém jídle dne. Jenže kde bílkoviny sehnat, kde je najít? Bílkoviny najdete například ve vejcích, proto je jezte každý den. Snídaně v podobě míchaných vajíček nebo volského oka je skvělý start dne. Navíc do těla dostanete požadované bílkoviny, které podle odborníků naše tělo skutečně potřebuje.  

Nekupujte sladkosti 

Sladkosti jsou bohužel to, co bychom během zdravého stravování jíst neměli. Proto si je odpusťte a nekupujte je. Samozřejmě pokud je dostanete, tak je s klidným svědomím snězte, ale opravdu je nekupujte. Sladkosti se většinou dostávají jenom dvakrát za rok, a to na svátek a narozeniny. A to vám rozhodně neublíží. 

Další příspěvky