Tiší zabijáci mezi potravinami. Konzumujete je?

Tiší zabijáci mezi potravinami. Konzumujete je?

Každý se chce dát po vánočních svátcích do formy, ale jen málokdo si uvědomuje, že k pravidelnému cvičení patří také strava, která nás dokáže do formy uvést. Pokud nekonzumujeme kvalitní potraviny, pokud nejíme vyváženě a zdravě, nemůžeme se brzy těšit z vytoužené a štíhlé postavy. Obecně za to, nemusíme udělat velký skok, stačí, když si svůj jídelníček trochu pozměníme a přeměníme na zdravější verzi. Stačí, když ze svého jídelníčku odstraníme největší zabijáky, které naše zdraví pomalu, ale jistě zabíjí.

Samozřejmě ani tito zabijáci nás nezabijí, když si je dopřejeme jednou za čas. Pokud je ale budeme konzumovat častěji, zdraví budeme škodit opravdu výrazně. Vyhněte se proto železné pravidelnosti konzumace níže zmíněných zabijáků, vyhnete se tím i závažným onemocněním nebo problémům s obezitou.

Otázkou tedy je, jaké potraviny jsou tichým zabijákem nás a našeho zdraví?

Pozor na tavené sýry

Jedním ze zabijáků jsou tavené sýry, které se neustále propagují v televizních reklamách. Obsahují nejvíce soli, mohou navíc způsobit nedostatek vápníku v kostech, díky taveným sýrům se mohou vyskytnout také trávicí potíže nebo případně může dojít k překyselení žaludku.

Tavené sýry lze nahradit sýry, jako je žervé, případně i tvarohová pomazánka je skvělá alternativa.

Konzumujete potraviny s umělými barvivy?

Dalším zabijákem pro naše tělo i zdraví jsou potraviny obsahující umělá barviva. Do této skupiny patří také ovocné jogurty, které jsou nepřirozené barvené, dále také nepřirozeně barvené nápoje nebo

sladkosti. Takové potraviny mohou zvýšit hyperaktivitu, kromě toho mají negativní účinky na organismus.

Zapékané müsli jako další hrozba

Samozřejmě i to, co se tváří na první pohled zdravě, nemusí být tak zdravé. Příkladem je křupavé zapékané müsli, které obsahuje vysoký glykemický index, to znamená, že zapékané müsli obsahuje velké množství rychlých cukrů.

Další příspěvky