Tři důvody, proč cvičit jógu

Proč cvičit jogu

Jóga je čím dál oblíbenější sport a nemůžeme se tomu divit, vždyť přináší nejen uspokojení, ale i vnitřní klid a navíc nás perfektně protáhne. V současné době jógu můžete cvičit s osobním trenérem, který pořádá lekce snad v každém městě České republiky, ale samozřejmě si jógu můžete cvičiti i doma, protože je internet plný zajímavých online trenérů, kteří mají vážně poutavá videa. Otázkou však je, proč by člověk, který jógu nikdy necvičil nebo ji ani doposud neznal, měl jógu cvičit.

Než přejdeme k samotným důvodům, je třeba říct, že jóga není nijak náročné cvičení, i když se to na první pohled může zdát. Skládá se z mnoha zajímavých poloh a cviků, při nichž se dokonale protáhnete. Ovšem jak to tak bývá, každé protažení kapánek bolí, proto i u jógy to nebude jinak. Cvičení však není nijak náročné, i když se to na první pohled může zdát.

V józe je všechno o tréninku. Z počátku se můžete třepat takzvaně jako „ratlík“, ovšem později budete krásně stabilně držet rovnováhu a správné dýchání vám nebude dělat sebemenší problém.

1) Jóga vyčistí hlavu

Jógu si oblíbili zejména podnikatelé, protože je to cvičení, u kterého absolutně vypnete. Je to skutečně cvičení, které vám vaši hlavu pročistí od stresu, od negativních myšlenek. Podnikatelé tak velice často cvičí jógu před důležitým rozhodnutím, aby jejich mysl byla čistá jako lilie.

2) Protáhnete se

Díky tomu, že jóga je vlastně protahovací sport, dokonale se při ní protáhnete. Doporučuje se dělat třeba ráno, kdy ve vás rozproudí krev a kdy dokonale nastartuje váš metabolismus. Navíc díky tomu, že se při ní uvolní i ty nejztuhlejší svaly, vás může zbavit migrény či podobných bolestí hlavy.

3) Zhubnete

Jóga je cvičení, při kterém metabolismus funguje na plné obrátky. Dokážete při něm tedy efektivně zhubnout, což je víc jak skvělé! Zamilujte se do jógy i z tohoto důvodu.

Další příspěvky