Triky, díky kterým dojde ke zrychlení metabolismu

Triky, díky kterým dojde ke zrychlení metabolismu

S blížící se plavkovou sezonou se drtivá většina lidí snaží o zhubnutí přebytečných kilogramů. Jenže bohužel jen málokdo si uvědomuje, že nestačí jenom pravidelně cvičit nebo trochu pozměnit svůj jídelníček. Měli bychom především zrychlit náš metabolismus, který je klíčem k úspěchu. Pokud bude náš metabolismus rychle fungovat, povede to k rychlejšímu spalování kalorií a my tak budeme rychleji hubnout. Je to jednoduchá rovnice, kterou lze podpořit pár triky.  

Abyste si nedělali hlavu s tím, jak asi metabolismus funguje nebo případně jak ho podpořit, sepsali jsme vám několik triků, které povedou k efektivnímu zrychlení metabolismu, což následně povede k rychlejšímu a efektivnějšímu hubnutí.  

Nedržte dietu 

O dietách toho bylo napsáno mnoho. Mnohé ženy jsou toho názoru, že dieta je jediná možnost, jak se dopracovat k vysněné postavě. Ale samozřejmě to není pravda. Dieta spíše tělu škodí a zpomaluje metabolismus, což vede k pomalému spalování kalorií. To ostatně potvrzují i odborníci, kteří říkají, že kdykoli dojde ke snížení příjmu kalorií, dojde také k výraznému zpomalení metabolismu.  

Buďte pár hodin v pohybu 

Chcete efektivně zrychlit svůj metabolismus? Vyplatí se být několik hodin během dne v neustálém pohybu. Odborníci se shodují na tom, že ke zrychlenému metabolismu vedou tři hodiny, které budete v pohybu. Nemusíte se samozřejmě tři hodiny mučit v posilovně, stačí, když si zajdete na procházku nebo třeba půjdete na delší nákup.  

Dostatečně spěte 

Pro metabolismus je velice důležité to, když budete dostatečně spát. Během spánku dochází k celé řadě zajímavých procesů v těle, mimo jiné dochází i regulování metabolismu, který se po tom, co jste během dne spořádali nebo pro sebe udělali, formuje. Navíc během spánku stopnete tvorbu hormonu, který stojí za pocitem hladu. A to se rozhodně hodí. 

Další příspěvky