Už jste slyšeli o takzvané francouzské dietě?

Už jste slyšeli o takzvané francouzské dietě?

S blížící se plavkovou sezonou se drtivá většina žen snaží zhubnout do vysněné konfekční velikosti. To však s sebou nese hodně trpělivosti, vytrvalosti a odolávání – nemůžete přece jen sáhnout po všem, na co máte chuť nebo co se vám zrovna nabídne. Pokud tedy nedržíte takzvanou francouzskou dietu, která každého jedince, co ji vyzkoušel, překvapila. A to hlavně z toho důvodu, že během ní se dá jíst to, co během ostatních diet máte zakázáno.

O Francouzích se říká, že jejich životní styl je plný chutí a radost ze života. I když neustále jsou v obklopení fantastických pokrmů, stejně se udržují zdraví a štíhlí. Jak to dělají? Tajemstvím je již zmiňovaná francouzská dieta, která je naprosto stejná jako francouzský životní styl, a sice je plná chutí a radostí.

Pokud jste se do nynějška setkali s nízkosacharidovými nebo nízkokalorickými dietami, francouzská dieta vás nadmíru překvapí. Stravovací návyky u této diety jsou zcela odlišné.

V čem spočívá francouzská dieta?

Francouzskou dietu lze popsat jako malé porce vícekrát denně. Francouzi jsou známí tím, že milují dobré jídlo a rozhodně si ho nenechají vzít kvůli dietě, která by jim slíbila hezké postavy. Jídlo si chtějí naprosto vychutnávat, a to plnými sousty. Jedí proto vícekrát denně, ale menší porce plné kvalitních a výživných potravin. Pokrmy jsou tedy zpravidla více syté, ale na druhou stranu mají nízký glykemický index.

Co tvoří základ francouzské diety?

Pokud bychom se měli francouzskou dietou zajímat více, zmínili bychom, že základem francouzské diety jsou rozhodně sýry, a to plnotučné. Dále také jogurty, máslo, chleba, dokonce čerstvá zelenina i ovce a menší porce masa (preferuje se kuřecí). Ze sladkostí můžeme vyjmenovat třeba hořkou čokoládu, která doplní energii a kterou můžete konzumovat ve chvíli, kdy vás takzvaně honí mlsná.

Další příspěvky