Víte, jaké sporty se řadí k nejpopulárnějším?

Víte, jaké sporty se řadí k nejpopulárnějším?

Rozhodli jste se začít vykonávat nějaký sport, ale nejste si jisti tím, jaký sport by to měl být? V současné době drtivá většina lidí začíná dělat sport proto, že se chce dostat do formy, že se chce cítit líp nebo že chce podpořit své zdraví. Pravdou ale je, že sport jako takový tu rozhodně není jen pro udržení kondice, ale je to také známka luxusu nebo ukázka životního stylu. Podívejme se nyní na ty nejpopulárnější sporty, které s oblibou začíná vykonávat každý druhý z nás.

Nejpopulárnější sporty na světě

· Lední hokej je jedním z nejvíce oblíbených sportů na světě. Nejvíce oblíbený je v Evropě, také ve Spojených státech amerických, dále také v Kanadě a Rusku, jeho obliba však stoupá i v jiných částech světa. I když mnohým lidem může přijít, že v USA je tento sport rozhodně nejoblíbenější, není to tak – v USA je lední hokej až za baseballem, basketbalem a také za americkým fotbalem.

· Box je další sport, který je nadmíru oblíbený, a to už od pradávna. Záliba v tento sport pravděpodobně začala v době, kdy se konaly zápasy gladiátorů. A když se zrodil Muhammag Ali, popularita boxu a bojových sportů obecně výrazně stoupla.

· Golf se řadí k nejdražším sportům na světě, o tom není sporu. I když se tvrdí, že tento sport je jen pro bohaté, není to dnes už tak pravda. Je to sice nákladný sport, mnozí lidé si však na členství v klubech a na potřebné vybavení rádi našetří.

· Baseball je jedním z nejoblíbenějších sportů nejen ve Spojených státech amerických, ale také všude na světě. Velice hojně se hraje třeba v Karibiku nebo v Jižní Americe.

· Volejbal je dokonce daleko oblíbenější než hokej, hrají ho nejvíce Afričané, ale také i lidé z jiných částí světa. Ve volejbalu se dá také velmi slušně vydělat, volejbalové hvězdy v prestižních soutěžích mohou vydělat až miliony dolarů.

Další příspěvky